Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Jale - Mor
Mor
/ Jale
1- AŞKIN ŞARKISI
Söz: Soner Arıca
Müzik: Garo Mafyan
2- YENİLİRSEM YENİLEYİM
Söz: Soner Arıca
Müzik: Sezgin Gezgin – Soner Arıca
3- HERKES EVİNDE
Söz: Soner Arıca
Müzik: Sezgin Gezgin – Soner Arıca
4- MEKTUP (Emirhan Cengiz versiyon)
Söz-Müzik: Sude Bilge Demir
5- ÖZLEMEM SENİ
Söz: Seda Akay
Müzik: Garo Mafyan
6- MEKTUP (Sezgin Gezgin versiyon)
Söz-Müzik: Sude Bilge Demir
7- HERKES EVİNDE – Armageddon Türk Remix
Söz: Soner Arıca
Müzik: Sezgin Gezgin – Soner Arıca

“Aşk şarkılarının yürek yakan sesi” JALE, yeni şarkılarıyla geri döndü! Doksanlı yıllarda “Son Geceler”, “Üzgünüm”, “Gidiyorsun”, “Suçlusun”, “Bu Şarkılar Senin İçin”, “Sevdam Acıyor”,gibi her biri klasik olmuş aşk şarkılarına imza atan JALE, son albümünü 1999 yılında çıkarmıştı.

Sahne çalışmalarına hiç ara vermeyen Jale, 12 yıl sonra yeni şarkıları “MOR” adlı “maxi-single”la dinleyici karşısına çıkıyor.

Jale : “Aşk şarkılarını hepimiz çok özledik. Yeni şarkılarımda doksanların müzikal değeri yüksek şarkılarının tadını bulacaksınız. Bu şarkılar gerçek aşkı en samimi şekliyle anlatıyor.” diyerek yeni albümünün heyecanını paylaşıyor.

JALE’nin yeni çalışmasına müzik dünyasından çok önemli isimler destek verdi. Garo Mafyan, Soner Arıca, Sezgin Gezgin, Sude Bilge Demir ve Seda Akay albümdeki şarkılara imza atan isimler. Albümün prodüktörü olan Hakan Eren, süpervizörlüğü de Soner Arıca ile birlikte üstlendi.

Yıllardır çizgisini hiç bozmayan JALE, onu özleyenlere yepyeni şarkılarını armağan ediyor. Mor rengin şansına ve güzel enerjisine inandığı için albümün adını “MOR” koyan JALE, bu ismin ve rengin, şarkılarını dinleyenlere de iyi geleceğini düşünüyor.

Müzik piyasasında yıllardır kurduğu dostlukların çok değerli olduğunu söyleyen Jale, albüm için çalışmalara başladığı duyulunca bütün dostlarından şarkı yağdığını, ancak albümü geciktirmemek için bazı şarkıları daha sonra kullanmak üzere ayırdığını da sözlerine ekliyor. “Bir daha bu kadar uzun ara vermeyeceğim” diyerek de bu albümün arkasının geleceğini ima ediyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümdeki düzenlemeler Türkiye’nin başarılı aranjörlerinden Sezgin Gezgin, Emirhan Cengiz imzası taşırken ‘’Herkes Evinde’’ şarkısına son zamanlarda yaptığı remixlerle dikkatleri çeken Armageddon Türk tarafından yapıldı. ‘’MOR’’ maxi single fotoğrafları Güray Yalçın tarafından çekildi. Kartonet tasarımı Zeliha Topaloğlu tarafından hazırlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)