Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Nazan Şoray - Mültecin Olayım
Mültecin Olayım
1- MÜLTECİN OLAYIM
Söz : Mehmet F.Doğan Doğan Müzik: Bülent Yetiş
Düzenleme: Onur Cumaoğlu
2- SAKIN AĞLAMA ARDINDAN
Söz: Meral Zeren Müzik: Selami Şahin
Düzenleme: Caner Tepecik
3- ÖLDÜR ÖYLE GİT
Söz : Mehmet F.Doğan Müzik: Bülent Yetiş
Düzenleme: Onur Cumaoğlu
4- AŞKIM BENİM
Söz-Müzik: Bülent Yetiş
Düzenleme: Emre Irmak

NAZAN ŞORAY’DAN YILLARDIR BEKLENEN ŞARKILAR

NAZAN ŞORAY’ın Ossi Müzik’ten çıkan “MÜLTECİN OLAYIM” adlı maxi single’ı sanatçının sesini yıllardır özleyen ve kendisinden yeni şarkılar bekleyen hayranlarına tam bir bahar sürprizi oldu. Birbirinden etkileyici dört aşk şarkısından oluşan “MÜLTECİN OLAYIM”, müzikseverlere “Beklediğimize değmiş” dedirtecek güzellikte.

Yıllardır herkes, hiç vazgeçmeden, yeni şarkılarının ne zaman çıkacağını sordu. Nazan Şoray bu sorulara müziğe duyduğu bitimsiz aşktan söz ederek yanıt verdi. Ama hiçbir zaman da kesin konuşmadı. Sonunda, en kesin yanıtını, müzikseverlere tam bir bahar sürprizi yaparak “Mültecin Olayım” adlı maxi single’ıyla verdi.

Nazan Şoray’ın prodüktörlüğünde, Hakan Eren’in yapımcılığıyla Ossi Müzik’ten çıkan “Mültecin Olayım”da yılların beklentisine yakışır özende seçilmiş dört harika aşk şarkısı var.

Maxi single’a adını da veren “Mültecin Olayım” adlı şarkının sözleri Mehmet F. Doğan’a, müziği ise Bülent Yetiş’e ait. Nazan Şoray aşkın tutkulu adanmışlık halini yorumladığı bu şarkıda sevgiliye “Gel mültecin olayım / Gel müptelan olayım” diye sesleniyor. Şarkının düzenlemesi Onur Cumaoğlu’na ait.

Nazan Şoray’ın müzik kariyerinin ilk büyük çıkış yaptığı şarkısı olan “Sana Merhaba Dedim” usta müzisyen Selami Şahin’in imzasını taşıyordu. Şimdi, bu son çalışmasında, “Sakın Ağlama Ardından” adlı şarkıda iki sanatçı yeniden bir araya geliyor. Sözleri Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Meral Zeren’e ait olan şarkıda Nazan Şoray ayrılık acısına rağmen aşkı kalpte sürdürmeyi yorumluyor. Şarkının düzenlemesi Caner Tepecik’e ait.

Üçüncü şarkı “Öldür Öyle Git” adını taşıyor. Sözleri Mehmet F. Doğan’a, müziği ise Bülent Yetiş’e ait. Nazan Şoray bu şarkıda “Gözlerinde intihar ederek / Ödedim bu bedeli” diyerek aşkın en sancılı hallerinden birini yorumluyor. Şarkının düzenlemesi Onur Cumaoğlu’na ait.

Maxi single’ın son şarkısı söz ve müziği Bülent Yetiş’e ait “Aşkım Benim”. Nazan Şoray bu coşkulu şarkıda sevgiliye “Gece gündüz dilimde ezberim” diye sesleniyor. Şarkının düzenlemesi Emre Irmak’a ait.

Bu muhteşem maxi single’ın fotoğrafları ise, Zeynel Abidin Ağgül’ün muhteşem objektifine ait… Kartonet tasarımı Zeliha Topaloğlu tarafından yapıldı.

Bazı sanatçılar çok özlenir. O kadar özlenmelerinin sırrı tek bir şeye bağlanamaz belki ama o sanatçıların unutulmaz işlere imza atmış oldukları kesindir. Nazan Şoray, 1980’de Barış Manço’nun bestesi “Halhal”ı seslendirdiğinde ülke çapında bir müzik olayına imza atmış, artık gözden düşmeye başlayan 45’liklere yeniden hayat vermişti. Bugün hâlâ herhangi bir şekilde “Halhal” sözcüğü geçtiğinde akla ilk onun adı gelir. Nazan Şoray adını yeniden vereceği yeni şarkılarla yeniden karşınızda…

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)