Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Çeşitli Sanatçılar - Şimdi 90'lar 2
Şimdi 90'lar 2
LP/A
1- SEVMEK ZAMANI - OYA & BORA
2- GÜNAHA DAVET - YONCA EVCİMİK
3- BENDE HÜKÜM SÜR - SİBEL ALAŞ
4- ALDATILDIK - REYHAN KARACA
5- ELDEN YAR OLMAZ – HAZAL
6- CANIMIN İSTANBUL KÖŞESİ – ERDAL ÇELİK
LP/B
1- PAROLAYI SÖYLE – EDA ÖZÜLKÜ
2- SENİNLE OLMAK VAR YA – METİN ÖZÜLKÜ
3- GEL GÜZELİM – JALE
4- BUSELER – BORAN
5- DALGACI YAR – Uhde SEÇİL
6- YAŞA SEVGİLİM – SEYYAL TANER

90’LARA DAMGASINI VURAN ŞARKILAR İLE

“ŞİMDİ 90’LAR 2”

Ossi Müzik’ten 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lardan sonra “ŞİMDİ 90’LAR 2” LP plak müzik marketlerde…

CD formatının yeni yaygınlaşmaya başladığı o günlerde az sayıda basılan, bu nedenle de birçoğunun piyasada bulunmadığı, 90’lı yılların en önemli şarkılarının yayınlandığı “Şimdi 90’lar” albümünün gördüğü büyük ilginin ardından, Türk Pop Müziği’nin 90’lı yıllarına damgasını vuran 12 ünlü ismi bir araya getiren “ŞİMDİ 90’LAR 2” LP plak müzikseverlerle buluşuyor.

Heyecanla beklenen “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümünde; müzik hayatlarına 90’larda başlayan, üretmeye ve adlarından söz ettirmeye devam eden, bugünün starları Yonca Evcimik, Sibel Alaş, Reyhan Karaca, Hazal, Erdal Çelik, Jale, Boran, Uhde Seçil; birlikte yaptıkları üretimlerle, hayat verdikleri şarkılarla Türk Pop Müziği’nde çok önemli bir yere sahip olan Eda & Metin Özülkü ve Oya & Bora; 70’ler, 80’ler, 90’ların en göz alıcı yıldızlarından biri olan Seyyal Taner bir araya geldiler ve 90’lara damgasını vuran şarkılarını yeniden söylediler.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan, çıkış şarkısı Oya & Bora’nın söylediği “Sevmek Zamanı” olan “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümünün prodüktörlüğünü Hakan Eren yaptı. Proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman ve Aylin Sezer’in, müzik yönetmenliğini Metin Özülkü’nün yaptığı albümündeki şarkıların düzenlemeleri Metin Özülkü ve Hasan Çiçek, mix ve mastering’leri Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Grafik tasarımını Özlem Semiz’in yaptığı albümdeki tablolar Emre Yıldım’ın imzasını taşıyor.

Bir kuşak bu şarkılarla aşık oldu, hayatı tanıdı… Saf, masum ve iyi niyetli aşkların, kalp çarpıntılarının, yıllar geçse de unutulmayan o ilk heyecanların, ayrılık acılarının, kavuşma telaşlarının şarkıları bunlar..