Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Dilek Yılmaz Ft. Baha Boduroğlu - Bir Yaşam Senfonisi Zeybek
Bir Yaşam Senfonisi Zeybek
1- KERİMOĞLU
Söz-Müzik: Anonim
2- ZOBALARINDA KURU DA MEŞE
Söz-Müzik: Anonim
3- EFEM
Söz: Ömer Bedrettin Uşaklı
Müzik: Kaptanzade Ali Rıza Bey
4- İZMİR’İN KAVAKLARI
Söz-Müzik: Anonim

DİLEK YILMAZ feat BAHA BODUROĞLU

“BİR YAŞAM SENFONİSİ - ZEYBEK”

Yarım asırlık müzik yaşamında besteci kimliğiyle öne çıkan Baha Boduroğlu’nun düzenlemesini yaptığı son eserlerinden, birlikte çalıştığı sanatçı dostlarından Dilek Yılmaz tarafından seslendirilen Dilek Yılmaz feat Baha Boduroğlu “Bir Yaşam Senfonisi – Zeybek” EP’si müzikseverlerle buluşuyor.

Müzik ve Mimarlık çalışmalarını birlikte yürüten, 20 yıldır profesyonel olarak sahne yapan Dilek Yılmaz, sözleri Ömer Bedrettin Uşaklı’ya, müziği Kaptanzade Ali Rıza Bey’e ait olan “Efem”, sözleri ve müziği anonim olan; “Kerimoğlu”, “Zobalarında Kuru da Meşe”, “İzmir’in Kavakları” isimli zeybek formundaki dört eseri Baha Boduroğlu tarafından yapılan senfonik düzenlemeleriyle yeniden seslendirdi. Açılış şarkısı “Kerimoğlu” olan EP’nin, mix ve mastering’i Alaattin Deniz tarafından yapıldı.

Dilek Yılmaz feat Baha Boduroğlu “Bir Yaşam Senfonisi - Zeybek” projesinin kapak tasarımı Ramazan Oğuz tarafından hazırladı.

Dilek Yılmaz feat Baha Boduroğlu “Bir Yaşam Senfonisi - Zeybek” EP’siı; Ossi Müzik etiketiyle, Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)