Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Erkut Taçkın - En İyileriyle Erkut Taçkın
En İyileriyle Erkut Taçkın
LP/A
1- ÇAREN YOK
2- YERYÜZÜ CENNETİ
3- SEN
4- SENİ GÖRÜNCE
5- SEVMEK İSTİYORUM
6- GİTMEK DÜŞTÜ BANA
LP/B
1- DAHA DÜN GİBİ
2- BABA
3- DOĞA VE İNSAN
4- BEYAZ EV
5- ERKEK OLANA
6- SORSAM Kİ

“En İyileriyle ERKUT TAÇKIN”

İşte Türk popunun öncülerinden biri olan ERKUT TAÇKIN’ın orijinal plak kayıtlarından oluşan 12 şarkılık “En İyileriyle ERKUT TAÇKIN” albümü Ossi Müzik & İz Müzik ortak yapımı ile tüm müzik marketlerde!

Türkiye’de ilk rock müzik ateşini tutuşturan ve batı müziğinin bayrağını ilk dikenlerden olan Erkut Taçkın’ın şarkıları elimizin altında artık. Türk popunda çoktan kült bir statü edinmiş “Beyaz Ev”den, Sevgi Sanlı’nın “cennet”i anlatırken “destan” yazdığı “Yeryüzü Cenneti”ne, bizzat Erkut Taçkın tarafından yazılmış bir “nihilist senfoni” olan “Çaren Yok”tan, muhteşem düzenlemesi ile dikkatleri çeken ‘Sevmek İstiyorum’a kadar çok sayıda şarkı ihtiva eden muhteşem Erkut Taçkın şarkıları.

1975 yılında yayınlanmış “Beyaz Ev”, “Sorsam ki”, “Yeryüzü Cenneti”, “Çaren Yok”, “Sen”, “Seni Görünce”, “Sevmek İstiyorum” ile yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkan bu plağın yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından yeniden Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı.

“Gençliğin sevgilisi çılgın Ye-Ye kralı Erkut Taçkın” muhteşem şarkılarıyla ve plakla geri döndü.

Erkut Taçkın ve arkadaşları, Türk popunda resmen tarih yazmışlar.

Tarih de onları, hiç şüphesiz. Buyurun dinleyelim!

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)