Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Esin Afşar - Nazım Hikmet
Nazım Hikmet
1- KURTULUS SAVAŞI DESTANI’NDAN
Müzik: Aslıgül Ayas
2- SEVİYORUM SENİ
Müzik: Aslıgül Ayas
3- MASALLARIN MASALI
Müzik: Aslıgül Ayas
4- SERVİLİKLER
Müzik: Esin Afşar
5- TUNA'YA DAİR
Müzik: Esin Afşar
6- MEMLEKETİM
Müzik: Esin Afşar
7- KARLI KAYIN ORMANINDA
Müzik: Zülfü Livaneli (Taksim Edisyon)
8- ŞARKILARIMIZ
Müzik: Tarık Öcal
9- YILBAŞI
Müzik: Aslıgül Ayas
10- YAŞAMAK
Müzik: Ahmet Güvenç
11- MUTLULUĞUN RESİMİ
Müzik: Esin Afşar
12- BENDE MÜRİDİNİM MEVLANA
Müzik: Esin Afşar
13- TÜRK KÖYLÜSÜ
Müzik: Esin Afşar
14- TAHİR İLE ZÜHRE
Müzik: Tarık Öcal
15- KURTULUS SAVAŞI DESTANI’NDAN (Final Versiyon)
Müzik: Aslıgül Ayas

Ossi Müzik, Türk pop tarihinin dün ve bugününe ait albümleri arşivlere katmaya yeni bir prodüksiyonla devam ediyor. Türkiye’de Anadolu-popun öncülerinden Esin Afşar’ın “Büyük Türk Şairi, Dünya Şairi: Nazım Hikmet” adı verilmiş yeni albümü Ossi Müzik etiketiyle piyasada!

Yıllar boyunca yaptığı albümlerle Yunus Emre, Mevlana, Aşık Veysel ve Ruhi Su gibi Türk kültürünün dünya çapında tanınan isimlerini şarkılarında yaşatan Esin Afşar, bu defa da bestelenmiş 15 Nazım Hikmet şiirleriyle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Esin Afşar yurt içinde ve yurt dışında sayısız konser verdi ve “gönüllü kültür elçimiz” olarak Türk kültürünün önemli değerlerinin tanıtılmasına büyük katkıda bulundu. Yayınladığı albümlerle bu başarısını pekiştiren Esin Afşar, ünlü şairlerimizin dizelerinden bestelenmiş şarkılarıyla da tanınıyor.

Bu albüm Esin Afşar’ın bir süredir sürdürdüğü ve büyük ilgi gören Nazım Hikmet konserlerinde seslendirdiği şarkıların yeni kayıtlarından oluşuyor. Albümde yer alan Nazım Hikmet şiirlerini Aslıgül Ayas, Ahmet Güvenç, Tarık Öcal ve Esin Afşar besteledi. Ayrıca Zülfü Livaneli’nin bestesi “Karlı Kayın Ormanı” da bu albüm için Esin Afşar tarafından yeniden seslendirildi.

Esin Afşar’ın “Büyük Türk Şairi, Dünya Şairi: Nazım Hikmet” çalışmasında şarkılarının düzenlemeleri Kaveh Bahçeban , şarkıların miksleri Barbaros Ali Kaynak tarafından hazırlandı. Fotoğrafları Murat Germen tarafından çekilen albümün, kapak tasarımını Zeliha Topaloğlu tarafından yapıldı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)