Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Güzin İle Baha - Ateş Böceğim
Ateş Böceğim
LP/A
1- ATEŞ BÖCEĞİM
2- OLAMAM Kİ
3- DÜŞ
4- YANIMDA SEN OLMAYINCA
5- BİLMEM HATIRLADIN MI
6- YÖRÜK YAYLASI
7- ALTIN KAFES
LP/B
1- ESKİ ÇAMLAR BARDAK OLDU
2- ÇAL ÇAL
3- ALLAH ALLAH NE ZAMAN
4- DOLSUN KADEHLER
5- GÖLGELER
6- DELİ BALIM
7- DİCLE FIRAT

GÜZİN ile BAHA ‘’ATEŞ BÖCEĞİM’’

Yetmişli yılların efsane GÜZİN ile BAHA albümü Ossi Müzik-İz Müzik etiketiyle yeniden plak olarak bugünlere ulaşıyor; “Ateş Böceğim” geri dönüyor!

1977 yılında yayınlanan “Ateş Böceğim” albümünde, Güzin ile Baha ikilisinin bugün artık klasik hale gelmiş bir çok şarkısı yer alıyor; “Eski Çamlar Bardak Oldu”, “Olamam ki”, “Çal Çal”, “Allah Allah Ne Zaman”, bunlardan sadece dördü. Özellikle albüme adını veren şarkı “Ateş Böceğim”, Türk popunda Güzin ile Baha’nın en eğlenceli şarkılarından biri olarak biliniyor.

Orijinal bantlardan aktarılarak hazırlanan Güzin ile Baha - “Ateş Böceğim” albümünün yapımcısı Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Albümdeki şarkıların plak masteringini Bora Ebeoğlu hazırladı. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Özlem Semiz tarafından uyarlandı.

O günleri yaşayanların anılarına bir kez daha fon müziği olacak bu şarkılar, ilk defa duyacaklar için de doyumsuz tatlar içeriyor. Ama hepsinden çok geceyi aydınlatan ateş böceğinin peşinden bir kez daha koşmaya hazırsanız şayet, bir albüm dolusu Güzin ile Baha şarkısı sizi bekliyor.

Çünkü yıllar geçip gitse de, gençlik hâlâ başımızda duman, ilk aşk hâlâ ilk heyecan...