Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Sibil - Sibil
Sibil
1- Namag / Mektup/Letter
2- Giligya / Kilikya/ Cilicia
Feat: Mercan Dede
3- Tzarav Serı /Aşka Susamış/Yearning For Love
4- Desnem Ani’n U Nor Mernem / Ani’yi göresem sonra ölsem/Let me See Ani and Die
5- Gyanki Mı Hamar/Bir Yaşam İçin/For a life
6- İm Anuş Daviğ /Benim Tatlı Kanun’um/ My sweet Kanun
Feat: Mercan Dede - Göksel Baktagir
7- Siro Tzaynı /Aşkın Sesi/ The Sound of Love
8- Oror/Ninni/Lullaby
9- Nayem/Bir Baksam / Watching You
10- Der Voğormya/ Merhamet Ya Rab/God Mercy Us
Düet: Petro
11- Hisus/İsa/Jesus
Feat: Surp Vartanants Choir
12- İm Anuş Daviğ
Remix: Mercan Dede
Feat: Mercan Dede - Göksel Baktagir

Sibil Pektorosoğlu ‘nun “ Sibil” adlı Ermenice albümü tanınmış sanatçıların desteği ve Ossi Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Sibil, çeşitli festivallerden ve özellikle Sezen Aksu, Nükhet Duru gibi tanınmış sanatçılarla verdikleri konserlerle tanınan Surp Vartanants korosunun solistlerinden biri...

Ermeni popüler müziğine gönül vermiş biri olarak koro etkinliklerinin dışında da çeşitli etkinliklere katılan Sibil, Dünyaca ünlü Ney ustası Mercan Dede ile birlikte Paris Saint Denis Festivali kapsamında St.Denis Katedralinde birbirinden ünlü sanatçılarla sahneye çıkıp Ermeni müziğini temsil etti. Kanun ustası Göksel Baktagir’in hazırladığı “Yeryüzünün Nefesi” adlı konserde ve ayrıca Avrupa’da ödül almış bir grup olan Sonbahar Kumpanya’nın konserinde Ermeni müziğine ses verdi…

Popüler müziğin en önemli bestecilerinden olup Türk ve Ermeni pop müziğine unutulmaz besteler armağan eden değerli besteci Cenk Taşkan (Majak Toşikyan), Sibil’in bu ilk albüm çalışmasına yepyeni besteleri ve aranjeleriyle büyük destek verdi.

Mercan Dede, albümde Ermeni toplumunun kalbinde çok özel bir yeri olan ‘’Giligya’’ adlı eserde ve Paris konserinde Sibil’le aynı sahneyi paylaşmalarının sebebi olan ‘’Im Anuş Daviğ’’ adlı parçada sadece ney’iyle eşlik etmekle kalmayıp aynı zamanda remix’ini de hazırlayıp Sibil’e armağan etti.Göksel Baktagir de çok sevdiği bu esere kanunuyla can verdi…Ayrıca popüler müziğin geleceği parlak sanatçılarından Petro da gerek sesi gerekse enstrumanlarıyla Sibil’e destek verdi.

Ossi Müzik tarafından yayınlanan albümün yapımcılığını Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popüler müziğine ışık tutan Hakan Eren yapıyor.Albüm fotoğrafları Raffi Mardikyan tarafından çekildi. Kartonet tasarımı Engin Korkmaz tarafından hazırlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)