Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Çeşitli Sanatçılar - Süper Pop-Zilli Perküsyon
Süper Pop-Zilli Perküsyon
LP/A
1- KİM ARAR – NİLÜFER
2- OLMAZ OLMAZ BU İŞ OLAMAZ – ASYA
3- SEVDAN OLMASA – EROL EVGİN
4- KAÇIN KURASI – SİBEL TÜZÜN
5- MAHMURE – NÜKHET DURU
LP/B
1- DÜNYA DÖNÜYOR (Atlı Karınca) – DEMET SAĞIROĞLU
2- AFFETMEM – FUNDA
3- HAYIRDIR İNŞALLAH – HALE CANEROĞLU
4- İYİ DÜŞÜN TAŞIN – ZİLLİ PERKÜSYON
5- AY İNANMIYORUM – AŞKIN NUR YENGİ
6- ŞİİRİMİN DİLİ – SEYYAL TANER

SUPER POP plağı ile YILDIZLAR GEÇİDİ

Türkiye’nin ilk ve tek kadın perküsyon topluluğu ZİLLİ PERKÜSYON eşliğinde Ossi Müzik-Ati Müzik işbirliği ile yayınlanan SUPER POP plağı ile dans etmeye hazır mısınız ?

Türkiye’de bugüne dek bir çok perküsyon grubu albüm yayınladı ve sahne şovları yaptı ama böylesi hiç yapılmadı. Çünkü bu kızlar hem çalıyor, hem söylüyor ! Ve bu ilk albümlerinde ZİLLİ Perküsyon topluluğuna ülkenin en önemli şarkıcıları eşlik ediyor !

Kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini Türkiye’nin en önemli perküsyon ustalarından Engin Gürkey’in genel sanat yönetmenliğini yaptığı ZİLLİ Perküsyon topluluğu, bugüne dek çeşitli açılış ve konserlerde sahneye çıktı, televizyon programlarına katıldı. Grup özellikle kadınlar tarafından çok sevildi. En çok ses getiren çalışmaları ise Açıkhava konserlerinde Sezen Aksu’ya eşlik etmeleri oldu.

Şirin Gürkey yönetimindeki ZİLLİ Perküsyon topluluğunda yaşları 17 ile 28 arasında değişen 11 kadın perküsyoncu var. Aralarında iktisatçı da var iç mimar da. Bir çoğu öğrenci. Onları bir araya getiren ise müziğin büyüsü ve vurmalı sazların cazibesi. Surdo, timbal, bongo ve conga gibi Latin kökenli vurmalı sazlar, onların ellerinde Türk pop müziğinin unutulmaz ezgileriyle buluşuyor.

Albümün yapımcısı ve prodüktörü Hakan Eren, albüme aynı zamanda süpervizör olarak da imza attı. Şarkıların düzenlemeleri Sadun Ersönmez ve Serkan Özdoğan tarafından yapıldı. Türkiye’nin en başarılı aranjörlerinden biri olan Sadun Ersönmez aynı zamanda albümün genel müzik koordinatörü. Tüm Perküsyon ve Topluluk Ritim Kompozisyonları Engin Gürkey tarafından hazırlanan çalışmanın genel proje koordinatörlüğünü ise Engin ve Şirin Gürkey üstlendi. Plak kartonet tasarımı Zafer Başaran’a ait