Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Seyyal Taner - Armut
Armut
1- ARMUT
Söz: Sadettin Dayıoğlu Müzik: Aydın Buyar Şencan – Ross Rowlands
Düzenleme: Ödül Erdoğan
ARMUT
Kalkın ey efendiler
Doymaz mı hiç nefsiniz
Sormak gerek doğrusu
Yerinde mi keyfiniz
Buyurun ey efendiler
Sofraya geldi yenisi
Elbet sizin hakkınız
Armudun en iyisi
Sizi aşar bizi aşar
Çok derin mevzu
Ne kadar uzun sürdü bu uyku
Gözü hep aç yetinmiyor insanoğlu
Azıcık akıllansa ne olurdu
Ha’ydin kalkın ey efendiler
Yer gök bitti su bitti
Kalmadı bak kimseye
Dün bugün yarın bitti

SEYYAL TANER’DEN “ARMUT” UN EN İYİSİ

Türk pop müziğinin efsane ismi Seyyal Taner, dünyanın içinde bulunduğu kaos ortamını metaforik bir anlatımla eleştirdiği ilk single’ı “ELMA” nın ardından, serüvenin devam ettiği, ikilemin ikinci single’ı “ARMUT” ile müzikseverlerle buluşuyor. Sözleri Sadettin Dayıoğlu’na, müziği Aydın Şencan’a, düzenlemesi Ödül Erdoğan’a ait olan “ARMUT” isimli yeni şarkısı ile Seyyal Taner, insanoğlunu yaşadıklarından ders çıkarmaya davet ediyor ve “Elmalarla armutları sakın ha karıştırmayın!” diyor.

Seyyal Taner’in; su, iklim, çevre, ekonomi başta olmak üzere insanlığın yaşadığı tüm krizlere atıfta bulunmaya devam ettiği “ARMUT” isimli yeni single’ının mix’ini Ödül Erdoğan ve Melihcan Ataklar, mastering’ini Emre Kıral yaptı.

Seyyal Taner’in, “ARMUT” single’ının kapak tasarımı Ahmet Rüstem tarafından yapay zeka görselleştirme araçları kullanılarak hazırlandı. Sanatçı, imaj fotoğrafları için Zeynep Bozkaya’nın tasarladığı kostümlerle moda fotoğrafçısı Haluk Baylan’a poz verdi.

Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayımlanan Seyyal Taner “ARMUT” single’ının video klibi Türkiye’de yapay zeka ve 3D animasyonun birlikte kullanıldığı ilk video klip olma özelliği taşıyor. Sanatçı, klibinde referans imaj olarak kullanıldı. Ahmet Rüstem’in yönetmenliğinde ve kreatif direktörlüğünde hazırlanan klibin; AI üretimi Hakan Sorar, CGI prodüksiyonu RHAMS, kurgusu Gökhan Özdemir tarafından yapıldı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)