Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Ercan Turgut - Tanrı Misafiri
Tanrı Misafiri
1- FİRUZE
Söz: Aysel Gürel-Sezen Aksu Müzik: Atilla Özdemiroğlu
2- TANRI MİSAFİRİ
Söz: Fikret Şeneş Müzik:Rahbani’s
3- HER GECE
Söz: Ülkü Aker
4- DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN
Söz: S.Cumhur Önal Müzik: V.Vasiladi
5- ARKADAŞIMIN AŞKISIN
Söz: Fecri Ebcioğlu Müzik: E.Macias
6- KADER RÜZGARI
Söz: Fikret Şeneş Müzik: B.Sager
7- NASİHAT
Söz-Müzik: Suat Sayın
8- SENSİZLİĞE KÜSKÜNÜM
Söz: Ülkü Aker
9- BİR GÜN SEN DE ÖLECEKSİN
Söz-Müzik: Suat Sayın
10- MAPUSHANE
Söz: H.Münir Ebcioğlu Müzik: Selami Şahin

Arabesk’in beyefendisi geri dönüyor! Ercan Turgut, 1983 yılında sadece plak formatında yayınlanmış unutulmaz albümü “Tanrı Misafiri”nin tıpkı basımıyla, yıllar sonra yeniden sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Müziğe çok küçük yaşlarda başladı. Önceleri pop söyledi, sonra arabeske yöneldi. Düzgün teleffuzu, abartısız okuyuşu ile arabeske şarkılara getirdiği farklı yorum nedeniyle ona “arabeskin beyefendisi” dediler. Bir başka deyişle Ercan Turgut, arabesk ve popu ustaca harmanlayarak dikkatleri üzerine çekti.

Plakları çok sattı, filmleri gişe rekorları kırdı. İkibinlerin başında bir süre Eski Dostlar topluluğunda yer aldı. Sonrasında yeni bir albüm yayınlamadı.

Ercan Turgut’un 1983 yılında yayınlanan “Tanrı Misafiri” albümü, o günlerin eski-yeni sevilen şarkılarını bir araya getiriyordu. Başta albüme adını veren “Tanrı Misafiri” olmak üzere, “Firuze”, “Duyduk Duymadık Demeyin”, “Arkadaşımın Aşkısın” ve “Kader Rüzgarı” gibi hit şarkılara Ercan Turgut’un getirdiği yorum büyük beğeni toplamıştı.

Ve ilk yayınlanışından tam 27 yıl sonra, bugünlerde piyasada bulunmayan bu plak, Ossi Müzik etiketiyle, CD formatında dinleyici karşısına çıkıyor.

Ercan Turgut - “Tanrı Misafiri” albümünün yapımcısı Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)