Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Beş Yıl Önce On Yıl Sonra - Beş Vals On Tango
Beş Vals On Tango
1) YAĞMUR / BANA YALAN SÖYLEDİLER
2) HAY HAY
3) YAZ YAĞMURU
4) YILLARDAN SONRA
5) AŞK BİR ARMAĞAN
6) BELKİ BİR VALS BELKİ BİR TANGO
Tangolar: EN SON HATIRAM – ÇOK AĞLADIM ÇOK İNLEDİM – SEVDİM BİR GENÇ KADINI –
SANA NERDEN GÖNÜL VERDİM – PAPATYA - HER EMELİM HER ARZUM
Valsler: BAK YEŞİL YEŞİL – ŞARKIMI SEMİN İÇİN- NASIL GEÇTİ HABERSİZ – O AĞACIN ALTI - GÜLÜNCE GÖZLERİNİN İÇİ GÜLÜYOR - MİHRABIM DİYEREK

Türk popunun seksenli yıllarına damgasını vurmuş vokal topluluğu Beş Yıl Önce On Yıl Sonra, Ossi Müzik’le yıllar sonra yeniden karşımızda!

Nilgün Onatkut, Atakan Ünüvar, Mehmet Horoz ve Esma Erdem’den oluşan Beş Yıl Önce On Yıl Sonra topluluğu, ilk albümlerini 1982 yılında yayınlamış ve büyük ilgi görmüştü. Sonrasında Ajda Pekkan ve Nükhet Duru gibi dev isimlerle ortak çalışmalara imza atan topluluk, 1984 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve seksenli yılların büyük bir bölümünde ülkenin en popüler topluluğu oldu.

Beş Yıl Önce On Yıl Sonra’nın 1983 yılında yayınlanan “Beş Vals On Tango” adlı ikinci albümleri, Ossi Müzik etiketiyle, 33’lük plak baskısının tıpkı-basımı CD olarak şimdi müzik marketlerde!

Albümde Türk ve dünya tangosunun sevilen tangolarından oluşan bir potpuri ve vals ritminde alaturka şarkılardan oluşan bir başka potpuri yer alıyor. Yanı sıra 1983 yılı Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Lüxemburg’un ve aynı yarışmada ikinci olan İsrail’in şarkıları Türkçe sözlerle albümde yer alıyor.

Albümün bir diğer sürprizi ise Ajda ve Semiramis Pekkan kardeşlere ait birer şarkının, “Bana Yalan Söylediler” ve “Yağmur”un yer aldığı potpuri.

Üstün vokal performansları ve renkli repertuarları ile bir dönem fırtınalar estirmiş bu çok önemli vokal grubunun en sevilen çalışmalarından biri olan bu albüm, dinleyenleri geçmişin güzel anılarına götürecek, arşivlik bir çalışma.

“Beş Vals On Tango” albümünün yapımcısı Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)