Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Salim Dündar - Saatler
Saatler
1- SAATLER
Söz: Fikret Şeneş Müzik: Cenk Taşkan
Düzenleme: Sadun Ersönmez
2- SAATLER (ENSTRÜMANTAL)
Müzik: Cenk Taşkan
Düzenleme: Sadun Ersönmez

“SAATLER”

SALİM DÜNDAR İÇİN ÇALIYOR

“İspanyol müziğini Türkiye’ye sevdiren adam” olarak anılan, 70’li yıllarda seslendirdiği “Aynalar”, “Kalbimi Kim Çalıyor”, “Bir Dost Bulamadım” gibi şarkılarıyla anılarımızda iz bırakan Salim Dündar, ilk kez kendinin seslendirdiği, yepyeni ve daha önce hiç yayınlanmamış bir Fikret Şeneş sözleri olan “Saatler” isimli single’ı ile müzikseverlerle buluşuyor.

Müzik kariyerinde ilk kez bir Fikret Şeneş eseri okuyan Salim Dündar, ilk Türk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’in 80’li yıllarda yazdığı, pop müziğin önemli bestecilerinden Cenk Taşkan’ın kendisi için bestelediği ve düzenlemesini Türkiye’nin başarılı aranjörlerinden Sadun Ersönmez’in yaptığı “Saatler” isimli single’ı için 11 yılın ardından stüdyoya girdi.

Salim Dündar’ı, single’ının kapak ve imaj fotoğrafları için Haluk Baylan fotoğrafladı. Projenin kapak tasarımı Ossi Müzik tarafından hazırlandı.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan “Saatler” single’ının prodüktörlüğünü Hakan Eren, proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman üstlendi. Şarkının video klibi Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde çekildi.

Bu şarkı sizin,

84 milyona armağan…

“İspanyol müziğini Türkiye'ye sevdiren adam” olarak anılan Salim Dündar’ın, daha önce hiç yayınlanmamış Fikret Şeneş sözlerini yorumladığı “Saatler” isimli single

Ossi Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Aynı gün enstrümantal versiyonu da yayınlanan eseri coverlamak isteyen tüm müzisyenler herhangi bir telif ödemeden kullanıp yayınlayabilirler.

Pop müziğin önemli bestecilerinden Cenk Taşkan’ın bestelediği, düzenlemesini başarılı aranjör Sadun Ersönmez’in yaptığı “Saatler” isimli single’ın enstrümantal versiyonu ve coverlamak isteyen müzisyenlere kolaylık olması açısından eserin notaları paylaşılmıştır.

Eserin notalarını bu linkten indirebilirsiniz: https://l24.im/jAIiuK

Eserin enstrümantalini bu linkten dinleyebilirsiniz: https://bit.ly/3C8A3Gi

Eserin orijinal versiyonunu bu linkten dinleyebilirsiniz: https://bit.ly/3CcfNDN

Eserin enstrümantal kaydını bu linkten indirebilirsiniz: https://l24.im/1vVd

Yapımcı Hakan Eren: ‘Bu kararı alırken başta genç kuşaklar olmak üzere müziğe gönül veren tüm amatör ve profesyonel müzisyenlerce bir Fikret Şeneş ve Cenk Taşkan eserini herhangi bir telif ücreti ödemeden yorumlanmasını istedik.

Enstrümantal üzerine yorumladığınızda veya yeni bir düzenleme ile yorumladığınızda yapmanız gereken tek şey mail atarak bilgi vermenizdir.

ossimuzik@gmail.com veya ossimuzik@yahoo.com adresine ‘yorumcu adı-soyadı ve eserin yayınlandığı platformları’ mailinizde bildirmeniz yeterlidir.

Yayınladığınız video klip ve/veya dijital platformlarda yapımın künyesine

Söz: Fikret Şeneş Müzik:Cenk Taşkan bilgisi muhakkak girilecektir.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)