Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Merih Ermakastar - Hazan Yeri
Hazan Yeri
1- HAZAN YERİ
Söz-Müzik: Serdar Ortaç Düzenleme: Suat Aydoğan
2- YASAKSIN
Söz-Müzik: Merih Ermakastar Düzenleme: Gökhan Varol

Müzisyen kimliğini oyuncu kimliğiyle bütünleştiren, sahnede bunun artılarını sonuna kadar kullanan ve aynı zamanda Serdar Ortaç’ın vokalistliğini üstlenen Merih Ermakastar şimdi de yepyeni Serdar Ortaç bestesi ‘’Hazan Yeri’’ ile yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Birkaç ay önce ‘’Yasaksın’’ isimli şarkısını digital ortamda satışa çıkaran Merih Ermakastar, aldığı olumlu tepkiler doğrultusunda söz ve müziği Serdar Ortaç imzasını taşıyan Hazan Yeri parçasını 25 Haziran’da Ossi Müzik etiketiyle piyasaya çıkaracak. Digital ortamda slow bir parça ile müzikseverlere hitap eden Merih, bu parçasıyla ise tüm sevenlerini harekete geçirecek.

Geçtiğimiz günlerde Hazan Yeri parçasının klip çekimleri için Maçka Frame’de “Aşk ve Ceza’ dizisinin görüntü yönetmeni Tolga Çetin yönetmenliğinde bir klip çeken Merih, ''Hazan Yeri'' isimli parçaya çok güveniyor. Kalabalık dans ve cast ekibi olan klipte Ermakastar'a ''Chichmodels İstanbul'' ajansın yabancı 3 top modeli eşlik etti. “Hazan Yeri” klibi önümüzdeki günlerde tüm televizyon kanallarında dinleyici ile buluşacak.

4 yıldır Serdar Ortaç ile çalışan ve müzik piyasasına gönül veren Merih Ermakastar, “Sahnede olmak bana heyecan veriyor, sahnedeki pozitif enerji, o atmosfer beni büyülüyor, hem oyuncu hem müzisyen olmak benim sahnede çok rahat olmamı sağlıyor…ikisinden de vazgeçemiyorum… diyor.

''Yasaksın parçası ile digital ortamda nabız yokladım, sonrasında gelen tepkiler beni mutlu etti ama beni asıl büyüleyen Serdar Ortaç'ın hediyesi olan Hazan Yeri parçası oldu''…Türk pop müziğine yön veren Serdar Ortaç'ın hediye ettiği Hazan Yeri onun Cd çıkarma isteğine sebebiyet verdi. Serdar Ortaç'ın sihirliği değneğine düzenlemesiyle bir sihirli değnekte Suat Aydoğan dan gelince ortaya yaza damga vurucak bir parça çıktı. Mixlerini Serdar Ağırlı'nin yaptığı Hazan Yeri'nin masteringi Londra’da tamamlandı.

''Müzikte kendimi şanslı bir noktada görüyorum, müzik her daim olacak hayatımda ama eğitimini aldığım oyunculuk ve dublaj da beni tamamlayan unsurlar. Şarkı söylemek ve birilerinin beni dinlediğini bilmek mutlu ediyor, ama en çok sahnesini tüm müzisyen dostlarıyla paylaşan ve bundan büyük keyif aldığını rahatlıkla gözlemleyebileceğiniz Serdar Ortaç sahnesi beni mutlu ediyor''

Bu yaz Hazan Yeri isimli parça ile beğeni toplamaya hazırlanan Merih Ermakastar’ın imaj fotoğraflarına Bilal Eroğlu,saç tasarım ve kesimini ise Yıldırım Özdemir, kartonet tasarımını Ahmet Kürşat Akkor yaptı.

MERİH ERMAKASTAR KİMDİR?

Oyuncu, müzisyen ve seslendirme sanatçılığını bir arada yürüten Merih Ermakastar, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaöğretim döneminde Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarında trompet ana sanat dalı, lisede ise Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi hazırlık okulunu bitirdi. Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu kadro sınavını kazanarak 657’ye tabii devlet memuru oldu. Fakat 3 sene sonra görevinden istifa etti ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı. 9 yaşından beri piyano, 12 yaşından beri de trompet çalıyor.

Şimdilerde Maçka Frame’de İstanbul gecelerindeki şovuyla da dinleyicileri adeta büyülüyor. Yaptığı trompet şovuyla eğlencenin doruğa çıkmasını sağlayan Ermakastar, her cumartesi gecesi Maçka Frame’i dolduruyor. Her türlü müzik seramonisini trompetiyle eğlenceye dönüştüren Merih, sahne aldığı geceleri mekanı neredeyse tıka basa dolduruyor. Trompet şovuyla sanat ve sosyete dünyasının da gözdesi haline gelen Merih, daha önce de People, Andon, Reina gibi gece klublerindeki trompet şovları ile çok konuşulmuştu.

Serdar Ortaç’ın da vokolistliğini üstlenen Merih Ermakastar oyuncu kimliğiyle de ön plana çıktı. Geçen sezon Binbir Gece dizisindeki Mert karakteriyle beğeni toplayan Merih, daha önce de Davetsiz Misafir, Çemberimde Gül Oya, Üvey Baba, Affet Bizi Hocam gibi dizilerde de rol almıştı.

Oyunculuğa gönülden bağlanan ve Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünü bitiren Merih, Foxlife ve FX kanallarının da kanal sesi olarak dikkat çekiyor. Yabancı filmlere ve çeşitli dizilerde de dublaj yapan Merih, sesini her yönüyle kullanmanın avantajını da böylelikle sanatın her dalında yaşıyor.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)