Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Ayten Alpman - Bir Başkadır Ayten Alpman (Chill Out Mix 2021)
Bir Başkadır Ayten Alpman (Chill Out Mix 2021)
1- YAZ YAĞMURU (Chill Out Mix 2021)
Söz - Müzik: Serdar Ortaç (DMC Edisyon)
Düzenleme: Sadun Ersönmez
2- SEN BENİM ŞARKILARIMSIN (Chill Out Mix 2021)
Söz - Müzik: İlhan Şeşen (Median Müzik)
Düzenleme: Sadun Ersönmez
3- SESİNİ DUYUR (Chill Out Mix 2021)
Söz: Seda Akay Müzik: Cenk Taşkan (Ossi Müzik)
Düzenleme: Sadun Ersönmez
4- ERKEKLER AĞLAMAZ (Chill Out Mix 2021)
Söz - Müzik: Nilüfer Yumlu (Ossi Müzik)
Düzenleme: Sadun Ersönmez
5- HER YAŞIN AYRI BİR GÜZELLİĞİ VAR (Chill Out Mix 2021)
Söz: Fikret Şeneş (Ossi Müzik) Müzik: Garo Mafyan (Ossi Müzik)
Düzenleme: Sadun Ersönmez
6- HERKES KENDİ YOLUNDA (Chill Out Mix 2021)
(Koursa Thanatou)
Söz: Ülkü Aker (Universal Taksim Edisyon) Müzik: Alexis Papadimitriou - Evangelia Droutsa
Düzenleme: Sadun Ersönmez
7- SENİNLEYİM (Chill Out Mix 2021)
(A Penso A Te)
Söz: Fikret Şeneş (Ossi Müzik) Müzik: Lucio Battisti-Mogol
Düzenleme: Sadun Ersönmez
8- SÖYLEYEMEDİM (Chill Out Mix 2021)
(Face a Face)
Söz: Ülkü Aker (Universal Taksim Edisyon) Müzik: Linda De Suza - Michel Sorel-Jean Claude Petit
Düzenleme: Sadun Ersönmez
9- PENCERE (Chill Out Mix 2021)
Söz-Müzik: İskender Türsen (Ossi Müzik)
Düzenleme: Sadun Ersönmez

BİR BAŞKADIR AYTEN ALPMAN

Chill Out Mix 2021

Türk pop ve caz müziğinin ilk kadın yıldızlarından biri olan Ayten Alpman’ın, 30 yıl sonra stüdyoya girerek kaydettiği “Bir Başkadır Ayten Alpman” son albümü Chill Out Mix olarak yeniden düzenlendi. “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümü müzikseverlerle buluşuyor.

2012 yılında aramızdan ayrılan Ayten Alpman’ın 2007 yılında CD, geçtiğimiz yıl plak olarak yayınlanan “Bir Başkadır Ayten Alpman” albümünde çok özel yorumuyla hayat verdiği şarkılar, Türkiye’nin başarılı aranjörlerinden Sadun Ersönmez tarafından Chill Out Mix olarak yeniden düzenlendi. “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümünde, 9 şarkı yer alıyor.

Ajda Pekkan’dan Nilüfer’e, Nükhet Duru’dan Grup Gündoğarken’e farklı sanatçılardan kulaklarımıza yer etmiş şarkıları Ayten Alpman’ın, kendine has muhteşem yorumu ve yepyeni düzenlemeleri eşliğinde Ayten Alpmanca dinlediğimiz “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümünde; “Yaz Yağmuru”, “Sen Benim Şarkılarımsın”, “Sesini Duyur”, “Erkekler Ağlamaz”, “Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var”, “Herkes Kendi Yolunda”, “Seninleyim”, “Söyleyemedim”, “Pencere” isimli şarkılar yer alıyor.

Uzun yıllardır ünlü DJ’lerin yaptıkları remixlerle gece kulüplerinde, otellerde, beach’lerde çalan ve unutulmaz anılarımıza eşlik eden “Bir Başkadır Ayten Alpman” albümünün şarkıları, bu yıl her yerde “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümündeki yeni düzenlemeleriyle çalacak.

Unutulmaz isimlerin, unutulmaz şarkılarını modern soundlarla yeni nesille buluşturan projelere öncülük yapan Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümünün prodüktörlüğünü Hakan Eren yaptı. Proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman’ın, müzik yönetmenliğini Sadun Ersönmez’in yaptığı albümün mix ve mastering’i de Ersönmez tarafından yapıldı.

Ayten Alpman’ın, Ayla Dümer styling’i ile dünya çapında isim yapmış ünlü mimar Eren Yorulmazer’in evinde Cengiz Dikbaş’ın objektifine poz verdiği fotoğrafların kullanıldığı “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümünün kapak tasarımı müzisyen İlker Aydemir tarafından hazırlandı.

9 şarkıdan oluşan albümde yer alan tüm şarkılar için Gökhan Özdemir’in creative director’lüğünde animasyon video klipler hazırlandı. Kliplerdeki animasyon ve karakter tasarımları İlker Aydemir tarafından yapıldı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)