Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Buğra Uğur - Buğra Uğur'la 30 Yıl
Buğra Uğur'la 30 Yıl
1- GECE DÜŞLERİ – BUĞRA UĞUR
Müzik: Buğra Uğur
2- KAVAK YELLERİ – ZUHAL OLC AY
Söz: Nilüfer Yumlu-Ülkü Aker (Taksim Edisyon) Müzik: Buğra Uğur
3- İNKAR ETME – ASYA&YUSUF BÜTÜNLEY
Söz: Nilüfer Yumlu (Taksim Edisyon) Müzik: Buğra Uğur
4- ÜZÜM BUĞUSU GİBİ AĞLARIM– NİLÜFER
Söz: Aysel Gürel Müzik: Buğra Uğur
5- YALNIZIM (UZAK BİR ŞEHİRDE) – VOKALİZ
Söz: Zeynep Talu (Portal ) Müzik: Buğra Uğur
6- OPERA – ÇETİN ALP&Kısa Dalga (1983)
Söz: Aysel Gürel Müzik: Buğra Uğur
7- İLK DEFA – NİNO VARON
Söz: Zeynep Talu (Portal) Müzik: Buğra Uğur
8- PRENSES – BUĞRA UĞUR
Müzik: Buğra Uğur
9- BOSNA’DA BIRAKTIM KALBİMİ – BUĞRA UĞUR
Söz: Aysel Gürel Müzik: Buğra Uğur
10- SUDAKİ NİLÜFER – BUĞRA UĞUR
Müzik: Buğra Uğur
11- SEVGİ TAM OLMALI – BUĞRA UĞUR
Söz: Leyla Tuna Müzik: Buğra Uğur
Bonus Track
12- OPERA (İngilizce versiyon) – ÇETİN ALP&Short Waves (1983)
Söz: Suna Yıldızoğlu-Aysel Gürel Müzik: Buğra Uğur

BUĞRA UĞUR'LA OTUZ YIL - GECE DÜŞLERİ

Buğra Uğur’un 1978 yılında çıkardığı ilk virtüöz albümü "Duyguların Seslenişi" ile başladığı müzik yolculuğunun köşe taşlarından oluşan, sanatçının tecrübe ve birikimlerini içeren saygı albümü Buğra Uğur’la 30 Yıl - Gece Düşleri, Median Music Marketing ve Ossi Müzik işbirliğiyle yayınlandı.

Albüm, 30 yıllık müzik yolculuğunda kendisiyle birlikte yol alan değerli sanatçıların desteğiyle, uzun yıllarını müziğe vermiş bir sanatçıya saygı albümü niteliğini taşıyor.

30 yıllık yolculuğunda, daha çok besteci ve aranjör kimliğiyle öne çıkan Buğra Uğur, film ve tiyatro müziklerinin üretim sürecinde de yer aldı. Müzik hayatında bir çok kez Eurovision, Kuşadası ve Akdeniz şarkı yarışmalarına besteleri ile katılan Buğra Uğur; Ajda Pekkan, Füsun Önal, Kayahan, Nilüfer, Sezen Aksu ve Zerrin Özer gibi ünlü sanatçıların çalışmalarına aranjör, besteci ve söz yazarı olarakta katkıda bulundu.

Albüm, Buğra Uğur'un daha önce yayınlanmamış besteleri yanında, çok bilinen eserlerinin yeni yorumlarını da içeriyor. Buğra Uğur’un piyanosu ile yorumladığı Gece Düşleri, Prenses, Bosna’da Bıraktım Kalbimi, Sudaki Nülüfer ve Sevgi Tam Olmalı bestelerinin yanında; Kavak Yelleri'nde Zuhal Olcay, Üzüm Buğusu Gibi Ağlarım'da Nilüfer, Yalnızım'da Vokaliz, İlk Defa'da Nino Varon sesleri İnkar Etme'de ise Asya ve Yusuf Bütünley yaptıkları düetle Buğra Uğur'a saygı albümüne destek veriyorlar.

Albümde ayrıca 30 yıllık bu yolculuğun önemli duraklarından 1983 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Birincisi olan ‘’OPERA’’ eserinin Türkçe ve İngilizce sözlü versiyonları saygıyla andığımız Çetin Alp'in sesinden orijinal kaydıyla yer alıyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki düzenlemeler Buğra Uğur tarafından yapıldı. YHB Stüdyolarında hazırlanan albümün mix-mastering Yusuf Bütünley tarafından hazırlandı. Albümün kapak ve kartonet tasarımı Şeref İnce’ye ait.

30 yıl boyunca yaptığım ve benim için çok önemli olan bestelerime kattıkları değerlerden dolayı 35 yıllık arkadaşım Yusuf Bütünley’e ( YHB Studyo) ve Örsan Şarman kardeşime, sevgili müzisyen kardeşimlerim Erdinç Şenyaylar , Uğur Çıkıntaş, Engin Gürkey, albümde yer alan söz yazarları Aysel Gürel , Zeynep Talu, Ülkü Aker, Nilüfer ve Leyla Tuna ‘ya , sevgili yorumcu dostlarım Nilüfer, Asya, Nino Varon, Vokaliz grubu, Yusuf Bütünley , Zuhal Olcay ve unutulmaz Çetin Alp’e, Edisyon şirketim (Median) Aydın Tekin ve Ali Coşar’a , yapımcım Hakan Eren ‘ e teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.

Buğra Uğur

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)