Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Osman İşmen - Diskomatik - Katibim
Diskomatik - Katibim
1- ÜSKÜDARDAN DİSKOTEĞE GİDERKEN
2- NİHAVEND LONGA
3- MEVLANA
4- DÖKTÜRÜ
5- SÜT İÇTİM DİSKOTEKTE
6- KONYALI
7- CEDDİN DEDE (MEHTER MARŞI)
8- RAST DISKO METHAL
9- HEKİMOĞLU
10- KASAP DİSKO HAVASI
11- AZİZE DİSKOTEKTE

"1978 yılı HEY Müzik Oscar’ı kazanan plak"

"DİSKOMATİK KATİBİM" Osman İŞMEN Orkestrası

Kırk yılı aşkın bir süre müzik dünyasında hakimiyetini sürdürmüş plaklar ve o plaklarda kalan yüzlerce unutulmaz şarkı Ossi Müzik marifetiyle bugünlere taşınmaya devam ediyor. İşte Türk popunun en önemli albümlerinden biri olan "DİSKOMATİK KATİBİM" orijinal plak kayıtlarından hazırlanan Cd’si piyasada.

Yapmış olduğu düzenlemelerle Müzik dünyamıza muhteşem eserler kazandıran Osman İşmen 1978 yılında hazırladığı "DİSKOMATİK KATİBİM" Long playi ile aynı yıl HEY dergisi ödülü almakla kalmayıp Türk pop müziğine yeni bir sound anlayışı getirmişti. O yıl "Diskomatik" soundu diye adlandırdığımız bir çok plak yapıldı.

HEY dergisi tarafından şu satırlarla okuyucularına duyurulan albüm gerçek bir başyapıt.

"Bu long-play’in bir Türk aranjörü (Osman İşmen) tarafından yapıldığına dünyada kimse inanmaz! Şimdiye kadar pek çok fasıl plağı dinledik ama bu albümü diğerlerinden ayrılan unsur, Avrupa içinde geçerli olması. Şarkıların başarılı bir biçimde sıralandığı albümde ritm aletleri ve vurgulu sazlar tam anlamıyla batılı. Dışarda da bu long playi dinleyen biri Türk ezgilerinden zevk alabilir. Eğer albüm sesini yurt dışına duyurursa bunda en büyük pay , prodüktör Yeşil Giresunlu’nun olacaktır."

Albümün yapımcısı şimdiye kadar bir sürü plak kayıtlarını gün yüzüne çıkaran Hakan Eren. Albümde yer alan şarkıları digital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak tasarımı Şeref İnce tarafından yapıldı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)