Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Şenay - Sev Kardeşim (Can Hatipoğlu Remix)
Sev Kardeşim (Can Hatipoğlu Remix)
1- SEV KARDEŞİM (CAN HATİPOĞLU REMIX)
Söz: Şenay Yüzbaşıoğlu
Müzik: Hirsch Nurit-Barak Wild David
Düzenleme: Can Hatipoğlu

23 NİSAN’IN 100. YILINDA ÇOCUKLARA ÖZEL BİR PROJE

“SEV KARDEŞİM”

Şarkılarıyla Türk pop müziğinin unutulmaz yıldızları arasına giren Şenay’ın, 70’li yıllara damgasını vuran ve o yıllardan günümüze popülerliğini hiç kaybetmeyen sevgi, barış, kardeşlik gibi verdiği öneli mesajlarla Türkiye’de 7’den 70’e herkesin ezbere bildiği

“Sev Kardeşim” isimli şarkısı, günümüz teknolojisi ile sanatçının orijinal plak kaydından vokali ayrıştırılarak, müzik dünyasının önemli Dj’lerinden Can Hatipoğlu tarafından yeniden düzenlendi. 70’li yılların ruhu korunarak, günümüz soundları ile buluşturulan “Şenay - Sev Kardeşim” plağı, 49 yılın ardından 23 Nisan’ın 100. yılına özel tüm dijital müzik platformları üzerinden müzikseverlerle yeniden buluşuyor.

Türkçe sözleri Şenay’a, müziği Hirsch Nurit & Barak Wild David’e ait, orijinali “Veshuv Itchem” isimli bir İsrail şarkısı olan “Sev Kardeşim” in mix ve masteringi Dj Can Hatipoğlu’na ait. Şarkının yeni düzenlemesinde ki klavyeler Halil İbrahim Işık tarafından çalındı.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single çalışmasının proje koordinatörlüğünü Pelin Erçelik Kakırman, prodüktörlüğünü Hakan Eren üstlendi. Eren, Dj Can Hatipoğlu’nun düzenlemesiyle sunduğu 2020 versiyon “Sev Kardeşim” remix çalışması ile şarkının “Z” kuşağına da ulaşmasını hedefliyor. Şenay’ın, bu single çalışmasının kapak fotoğrafı 1975 yıllında TV’de 7 GÜN dergisinin kapağı olarak çekilmiş. Single kapak tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)