Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Seda Yavuz - Bi'Şeyler Yap
Bi'Şeyler Yap
1- YALAN OLDUK
Söz: Pınar Andı Müzik - Düzenleme: Mehmet Andiçen
2- KUSURA BAKMA
Söz: Pınar Andı Müzik - Düzenleme: Mehmet Andiçen
3- AŞK BURDA OTURMUYOR
Söz-Müzik: Yavuz Hakan Tok Düzenleme: Mehmet Andiçen
4- Bİ’ŞEYLER YAP
Söz: Pınar Andı Müzik - Düzenleme: Mehmet Andiçen
5- BİR HAYAT
Söz: Pınar Andı Müzik: Ceyhan Çandır-Mehmet Andiçen Düzenleme: M.Andiçen
6- ADEM OLAN ANLAR
Söz:Sezen Aksu Müzik:Uzay Heparı-Sezen Aksu Düzenleme:Levent Gündüz
7- BOTLAR
Söz: Seda Yavuz Müzik - Düzenleme: Mehmet Andiçen
8- GOZLERİN VAR YA
Söz: Pınar Andı Müzik - Düzenleme: Mehmet Andiçen
9- KİME YAZDIM
Söz: Pınar Andı Müzik: Pınar Andı - Mehmet Andiçen Düzenleme: M.Andiçen
10- MAVİ GECELER
Söz: Pınar Andı Müzik - Düzenleme: Mehmet Andiçen
11- VAGON
Söz-Müzik: Seda Yavuz Düzenleme: Mehmet Andiçen
12- UNUTULUR MU
Söz-Müzik: Seda Yavuz Düzenleme: Mehmet Andiçen
13- KURTAR BENİ
Söz-Müzik: Pınar Andı Düzenleme: Mehmet Andiçen

SEDA YAVUZ – Bİ’ŞEYLER YAP

Türkiye’de popüler müziğin sesli tarihini gün ışığına çıkaran Ossi Müzik, bir yandan da yepyeni prodüksiyonlarla yeni sesleri müzik dünyasına kazandırıyor. Seda Yavuz’un ilk albümü “Bİ’ŞEYLER YAP”, bu zincirin son halkası !

Çok yakın tarihte yayınlanan Uzay Hepari’ye saygı albümünde “Adem Onlar Anlar”la, Dj.Hüseyin Karadayı’nın “You Dance From Turkey” albümünde ise “Vagon” adlı kendi şarkısıyla yer alan Seda Yavuz’un bu ilk albümü müzik çevrelerinde merakla bekleniyordu.

Kendi deyimiyle “hem okullu, hem alaylı” olan Seda Yavuz, bu yüzden daha yolun en başında, bir çok isimden bir adım önde olduğunu düşünüyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde müzik eğitimi alan ve 2001 yılında mezun olan Seda Yavuz, Müjdat Gezen’in 10 varisinden biri. Eğitimi süresince sahne çalışmalarını da sürdüren Seda, bir süre Kargo grubunun eski solisti Koray Candemir’in vokalistliğini de yaptı.

“Bİ’ŞEYLER YAP” adını taşıyan bu ilk albümüyle, sesi ve fiziği kadar şarkılarıyla da müzik dinleyicisine 2009 yazı için yeni bir öneri sunuyor Seda Yavuz. Bu albümde söz ve müziği Seda Yavuz’a ait üç şarkının yanı sıra, tüm düzenlemeleri yapan Mehmet Andiçen imzalı 6 şarkı, sözlerin çoğuna imza atan Pınar Andı ile Yavuz Hakan Tok imzalı bir şarkı var. Daha önce Funky C. düetiyle dinlediğimiz “Adem Olan Anlar” ise bu defa Seda Yavuz’un solo versiyonuyla albümde yer alıyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren, Uzay Hepari’ye saygı albümünde ilk kez dinlediği ve albüm yapmak için peşine düştüğü Seda Yavuz’un bu ilk albümünü dinleyen herkesin çok seveceğini söylüyor. Hakan Eren’e göre Seda Yavuz’un farkı kısa sürede anlaşılacak. Prodüktörlüğünü müzik dünyamızda başarılı albümlere imza atan Ceyhan Candır-Mehmet Andiçen’e ait.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)