Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Lale Belkıs & Şahkan - Hayat Zor
1- HAYAT ZOR
Söz-Müzik: Sadettin Dayıoğlu
Düzenleme: Ödül Erdoğan
HAYAT ZOR
Dilim döndükçe konuşurum anlayana
Aynı gökyüzü benimle aynı bakana
Pencereme yazı gör, kışı görme diyemem...
Kendi zamanlarına tutsak insanlar
Dikiyorlar yaşamak için binalar
Birinde doğdum, birinde ölmem diyemem...
Hayat zor! Gözlerini izle
Aynadan geçerken yara alacaksın
Hayat zor! Ellerini izle
Birini tutarken birini bırakacaksın!
Kalbim attıkça inanırım ben aşka
Herkesin yolu yönü hikâyesi başka
Dünün zordu da yarınım kolay mı bilemem

Yeşilçam ve Türk Hafif müziğinin en cool ve snob kadını olarak dönemine damga vuran, Türkiye'nin ilk milli mankeni Lale Belkıs efsanesi geri dönüyor! Lale Belkıs, 40 yıl aradan sonra “Hayat Zor” isimli çok özel bir proje için genç müzisyen Şahkan ile birlikte stüdyoya girdi.

Sanatla içi içe bir ailede büyüyen, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi öğrencisi Şahkan’ı, ekibiyle birlikte dinlediği 70 genç müzisyen arasından seçen ve “Hayat Zor” isimli single’da bir araya gelen Lale Belkıs, Şahkan’a söylediği “Hayat zor! Gözlerini izle, aynadan geçerken yara alacaksın. Hayat zor! Ellerini izle, birini tutarken birini bırakacaksın!” sözleriyle tüm gençlere nasihat veriyor.

Şarkının sözü ve müziği son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Sadettin Dayıoğlu’na ait. Şarkının düzenlemesinde Ödül Erdoğan’ın imzası var. Mix-mastering Arzu Alsan tarafından hazırlanan ve Ödül Erdoğan Music Studio’da kaydedilen şarkının video klibi Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde Autoplato’da çekildi.

Ossi Müzik etiketiyle ve Hakan Eren prodüktörlüğünde Pelin Erçelik Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlanan single’ın kartonet tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı. Lale Belkıs ve Şahkan, single’ın imaj fotoğrafları için Yaşar Şenyüz’ün objektifine poz verdiler.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)