Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Saadet Sun - Mükafat
Mükafat
1) MÜKAFAT
Söz-Müzik: Murat Güneş
Düzenleme: Ödül Erdoğan
MÜKÂFAT
Senden önce nasıl bir hayatım vardı
Çoktan unuttum
İşin aslı sevgilim
Hatırlamak filan da istemiyorum
Senden önce ben yine bendim ama
Hep biraz yarım
İnsanoğlu hayatta aşk ile tamamlanır anladım
Sen benim çocuk yanım
Sen benim mükâfatım
Ben ömrümde hiç kimseyi
Böyle sevmedim ki
Kimsenin gözlerinde kendimi görmedim ki
Ben ömrümde hiç kimseyi
Böyle sevmedim ki
Dalınca koynunda uykuya
Gözlerin özlemimdi

SAADET SUN’UN “MÜKAFAT” I

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynadığı bir operette ilk defa sahnede şarkı söyleyen Saadet Sun, “Anıların En Güzeli / Sonsuz Sevgili” isimli ilk plağını 1968 yılında doldurdu. Kariyerine şarkıcı, aynı zamanda sinema ve dizi oyuncusu olarak devam eden Saadet Sun, 1991 yılında yayınladığı “Sevdam Dudaklarında” isimli albüm çalışmasının ardından 28 yıl sonra “Mükafat” isimli single’ı ile karşınızda.

Yunan ezgilerinin hakim olduğu ritmik altyapısıyla bizleri Ege’nin iki yakasında gezintiye çıkaran, söz ve müziği Murat Güneş’e ait olan “Mükafat”, Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşuyor. Düzenlemesi Ödül Erdoğan’a ait olan, stüdyo Emrec’de kaydedilen şarkının mix’i Arzu Alsan, mastering’i Emre Kıral tarafından yapıldı. Single çalışmasının kapak tasarımını Özlem Semiz hazırladı. Saadet Sun, projenin imaj fotoğrafları için moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz’ün objektifine poz verdi.

“Mükafat” ın Efe Cansoy yönetmenliğinde, Beylerbeyi Su Merdum Hotel’in tarihi dokusunda çekilen video klibi; Ossi Müzik YouTube kanalında ve TV’lerde gösterimde.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)