Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Bilgen Bengü - Git Gidebilirsen
Git Gidebilirsen
1)GİT GİDEBİLİRSEN
Söz-Müzik: Mehmet Hayri Alkan
Düzenleme: Baha Boduroğlu
.
GİT GİDEBİLİRSEN
Vururken sahile denizin dalgaları
Sen nerdesin, nerdesin?
Umut biçtiğim yarınların
Çoktan nadası bitti
Sen nerdesin, nerdesin?
Benim çakıl taşlarım vardı
Ağlarken denize fırlattığım
Damla damla,
Dalga dalga.
Git hadi git!
Hadi git demek
Bu kadar kolay mı sandın?
Hadi sen git gidebilirsen,
Bırak ellerin gibi,
Bırak demek
Bu kadar kolay mı sandın?
Hadi sen git gidebilirsen.

BİLGEN BENGÜ “GİT GİDEBİLİRSEN” DİYOR

1975 yılı Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerinde seslendirdikleri “Delisin” şarkısıyla bir gecede tüm ülkede tanınan Cici Kızlar grubunun en küçük üyesi olan Bilgen Bengü, 49 yıllık müzik kariyerini yeni single çalışması “Git Gidebilirsen” ile taçlandırıyor.

2011 yılında yayınlanan, söz ve müziği Yavuz Hakan Tok’a ait “Şarabi” ve “Emirgan” isimli şarkıları yorumladığı maxi single’ının ardından Bilgen Bengü, duygu yüklü sesi ile bizlere aşkın büyüklüğünü yeniden hatırlatacağı “Git Gidebilirsen” isimli yeni teklisi ile dijital platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. Söz ve müziği Mehmet Hayri Alkan’a, düzenlemesi Baha Boduroğlu’na ait olan şarkı, Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşuyor. Stüdyo Bip’te kaydedilen şarkının mix ve mastering’ini Bora Ebeoğlu yaptı. Single çalışmasının kapak tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı. Bilgen Bengü, single’ının imaj fotoğrafları için moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz’ün objektifine poz verdi.

Bilgen Bengü’nün, şarkının bestecisi Mehmet Hayri Alkan ile kamera karşısına geçtiği “Git Gidebilirsen” in Efe Cansoy yönetmenliğinde, Su Merdum Hotel’in deniz kıyısında çekilen video klibi; Ossi Müzik YouTube kanalında ve TV’lerde yayında.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)