Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Seyyal Taner - Naciye
Naciye
LP/A
1- NACİYE
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
2- DÜNYA
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
3- ÖMÜR GEÇİP GİDİYOR (Renkler)
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
4- LEYLA
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
5- DÖRT DUVAR
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
LP/B
1- DAĞLAR
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
2- KÜÇÜK IŞIK
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
3- BU ATEŞ BENİ YAKIYOR
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
4- AYRILIK ŞARKISI
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
5- ENİNDE SONUNDA
Söz-Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz
Tüm düzenlemeler : GARO MAFYAN

SEYYAL TANER / NACİYE” İlk defa PLAK formatında

Ossi Müzik-Plak ve Ben Türk popunun en renkli, en göz alıcı ve en çılgın isimlerinden Seyyal Taner’in “Naciye” albümü plak formatıyla sizler sunuyor. Seyyal Taner diskografisinin bu çok çarpıcı albümü şimdi yeniden keşfedilmeyi bekliyor. Hala tek düşü bir yıldız olmaktan ibaret “Naciye”ler, hala kendine Mecnunsuz bir yol seçen “Leyla”lar ve hala savaşları, yarışları, kederleriyle durmadan dönen bir “Dünya” var çünkü.

“Fakir bir ananın öksüz kızı…”

Albüme adını veren “Naciye” adlı şarkı seksenli yılların başında önce televizyonda yayınlanarak ilgi çekti. Ve uzun bir süre plak yapılmamasına ve sadece televizyon ve radyodan yayınlanmasına rağmen dillerden düşmedi ve büyük bir hit haline geldi. İçinde bir tutam Yeşilçam film renginde dram, bir tutam alaturka, kararında bir toplumsal eleştiri, acı soslu bir pop, hatta beklenmedik bir şekilde rock. “Naciye”, Seyyal Taner’in seksenler boyunca da zirvede kalacağının bir müjdecisi olduğu kadar, popun artık tat vermeyen tekdüzeliğine karşı sunulmuş çok ciddi bir öneriydi aslında. Nitekim kabul gördü ve dönemin sayılı pop hitlerinden biri olarak müzik tarihine geçti.

Bu albümde “Naciye”nin yanı sıra, Seyyal Taner’in 1987 yılında sadece kaset formatında yayınlanmış “Leyla” adlı albümünde yer alan şarkıları var. Albüm, seksenler popunun en ayrıksı iki ismini bir araya getiriyor. Zamanının çok ilerisinde işlere imza atmış besteci ve söz yazarı Olcayto Ahmet Tuğsuz ve hep cesur, hep şaşırtıcı Seyyal Taner... “Naciye”yle başlayan bu ortaklığın tek adımlık barut olmadığı “Leyla”yla kanıtlanmış ve popun arabeske teslim olduğu günlerde “Leyla”, doksanların erken öncüsü olmuştu.

Sesi, şarkı söyleme stili ve tekniği, o çok kendine özel dansı, sahne duruşu, fiziği ve güzelliğiyle Seyyal Taner, yıllar boyu sahnelerde ve ekranlarda fırtınalar estirdi. Ünlü usta Haldun Dormen, onu sahnede ilk kez izlediği gün “Bu kız tam bir sahne hayvanı” demişti.

Türk popunun yeri doldurulamayan isimlerinden biri olan Seyyal Taner’in müzik kariyerinin önemli günlerini gün ışığına çıkaran bu plağın şarkıların tamamı orijinal kayıtlarından oluşuyor ve Londra Abbey Road stüdyolarında yeniden hazırlandı.

Ossi Müzik-Plak ve Ben tarafından yayınlanan albümün prodüktörlüğünü, Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk müziğinin kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren yapıyor. Orijinal master kayıtları Bora Ebeoğlu ve Hakan Eren tarafından dijital ortama aktarılarak meydana gelen albümün tasarımı ise Özlem Semiz’e fotoğraflar Kamil Şükün’e ait.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)