Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Çeşitli Sanatçılar - Bir Zamanlar 3 LP
Bir Zamanlar 3 LP
LP 1/A
1- YERE BAKAN YÜREK YAKAN – AJDA PEKKAN
2- SON VERDİM KALBİMİN İŞİNE – SEYYAL TANER
3- TANIMAZSIN BENİ – SEVDA KARACA
4- BİM BAM BOM – YASEMİN KUMRAL
5- SENDEN BAŞKA – FÜSUN ÖNAL
LP 1/B
1- GENÇLİK BAŞIMDA DUMAN – GÜZİN İLE BAHA
2- SENİ GİDİ VURDUM DUYMAZ-SEZEN AKSU
3- BENİM BALONLARIM VARDI – İBO
4- KÜÇÜK KIZ – AYÇA VE ELMA ŞEKERLERİ
5- BİRGÜN BENİ ARARSAN – ATTİLA ATASOY-AYŞE MİNE
6- SEN BENSİZ BEN SENSİZ – COŞKUN DEMİR
LP 2/A
1- GÖZÜNÜZAYDIN – NİL BURAK
2- SÖYLETME BENİ – NÜKHET DURU
3- ANLAMAZDIN – AYLA DİKMEN
4- ÇOCUK GÖZLER – ERSAN ERDURA
5- BÜKLÜM BÜKLÜM – TÜLAY ÖZER
LP 2/B
1- KARA SEVDA – BEHİYE AKSOY
2- AYNALAR – SALİM DÜNDAR
3- SEN ASLI’DAN DA GÜZELSİN – CUMHUR
4- HALHAL – NAZAN ŞORAY
5- GÜNLER AYLAR – AYDIN TANSEL

BİR ZAMANLARIN EN EĞLENCELİ ŞARKILARIYLA : “BİR ZAMANLAR 3”

Ossi Müzik ile İz Müzik'in uzun süredir merakla beklenen “Bir Zamanlar 3” karma albümün plağı nihayet piyasada ! Son yıllarda büyük ilgi gören ve sadece eski şarkılar çalınan partilerin dillere destan neşesi ve eğlencesi bu albümle evinize kadar geliyor; çünkü bir zamanların en eğlenceli dans şarkıları bu plakta bir arada. Tamamı orijinal kayıtlardan oluşan LP süprizlerle dolu iki plaktan oluşuyor.

‘’Yere Bakan Yürek Yakan’’, “Son Verdim Kalbimin İşine”, “Senden Başka”, “Bim Bam Bom”, “Gençlik Başımda Duman” ,’’Küçük Kız’’, ‘’Tanımazsın Beni’’ ve daha niceleriyle bu yaz çok eğlenceli geçecek. Bugün de popun zirvesinde yerlerini koruyan Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nükhet Duru’nun da birer şarkıyla yer aldığı plağın sürprizleri bu kadarla da bitmiyor. Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finallerinden hafızalarımıza kazınmış “Küçük Kız” ve bu albümle ilk kez yer alan Attila Atasoy & Ayşe Mine düeti ise albümün sürprizleri.

Super Star Ajda Pekkan’dan 1976 yılında sadece 45’lik plak formatında yayınlanan ve Fikret Şeneş – Ajda Pekkan ortaklığının sayısız hit şarkısından biri olan “Yere Bakan Yürek Yakan”.

80’lerde “Naciye” adlı şarkısıyla büyük ilgi gören Seyyal Taner’i 1976 yılında ülke çapında bir yıldız haline getiren, o gün bu gün dillerden düşmeyen “Son Verdim Kalbimin İşine”.

Sahnede, televizyon ekranında ve sinema perdesinde bir dönemin en güzel yıldızlarından biri olarak hafızalarımıza kazınmış Sevda Karaca ve Sevda Karaca’nın sesi kadar Ülkü Aker’in ustalıklı şarkı sözleriyle de ezberimize düşmüş “Tanımazsın Beni”.

Yetmişlerde elinde bir Pembe Panter oyuncağı ile neşe içerisinde bu şarkıyı söylerken hepimizi kolkola girip dans etmeye teşvik etmiş Yasemin Kumral ve popun gelmiş geçmiş en büyük hitlerinden biri: “Bim Bam Bom”.

Popüler müziğin en neşeli ve pozitif sesi, Aziz Nesin’in tabiriyle “Bayan Cıvıl” Füsun Önal ve dillere marş olmuş şarkısı “Senden Başka”.

Bir zamanların en eğlenceli ve en sevimli ikilisinden bir dönemin en coşkulu aşk şarkısı... Güzin ile Baha ve “Gençlik Başımda Duman”, ya da daha ziyade bilinen adıyla “Ateş Böceğim”.

Popun “Kraliçe”si Sezen Aksu’nun acemilik dönemlerinde yayınlanmış olmasına rağmen kısa zamanda unutulmayacak bir hit haline dönüşmüş şarkılarından biri: “Seni Gidi Vurdum Duymaz”.

Az sayıda plak yapmasına rağmen güçlü sesi ve sempatik görüntüsüyle hatırlarda kalmış İbo ve bir dönem siyah beyaz televizyonun her bayram programında karşımıza çıkıp seslendirdiği şarkısı: “Benim Balonlarım Vardı”.

1978 yılı Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerinin ilk etabında finale kalan şarkılardan birini yaşları 8 ila 11 arasında değişen beş çocuk seslendiriyordu. Ayça ve Elma Şekerleri, yapılan ilk elemede finale kalamadı ama bu şarkı uzun yıllar boyunca özellikle çocukların dilinden düşmedi. Sadece Türkiye’de değil Avrupa Eurovision tarihinde de eşi benzeri bulunmayan bu şarkı bu albümle yıllar sonra tekrar gün ışığına çıkıyor: “Küçük Kız”.

1977 yılında Attila Atasoy’un sesinden kulaklarımıza yer eden ve bir Halit Çelikoğlu & Attila Atasoy çalışması olan “Bir Gün Beni Ararsan”, stüdyoda kaydedildiği halde hiç yayınlanmamış bir versiyonuyla ilk kez bu albümde karşımıza çıkıyor. Şarkının bu versiyonunda Attila Atasoy, dönemin genç yeteneği Ayşe Mine’yle düet yapıyor.

Türk popunun kadife sesli ve beyefendi yorumcusu Coşkun Demir’den popüler alaturkanın en sevilen şarkılarından biri : “Sen Bensiz Ben Sensiz”.

Ülke popüler müzik tarihinin en göz kamaştırıcı yıldızlarından biri olan Nil Burak’ın dillerden düşmemiş sayısız hit şarkısından biri: “Gözünüz Aydın”. Bu şarkı, popun aykırı ismi Şanar Yurdatapan’ın bir bestesi.

Pop müziğin “kare ası”ndan Nükhet Duru ve onun eşsiz yorumuyla hafızalardan silinmemiş bir Çiğdem Talu - Melih Kibar şarkısı: “Söyletme Beni”.

Yakın bir tarihte ‘Issız Adam’ filmiyle tekrar gündeme gelen Ayla Dikmen’in zarif yorumu ve Fikret Şeneş’in etkileyici sözleriyle taçlanan “Anlamazdın” adlı şarkısı bu defa bu plakta karşımıza çıkıyor.

Kariyerinin başından itibaren hep çok özenli işlere imza atmış, bir dönemin en yakışıklı ve en güzel sesli erkek şarkıcılarından biri olarak müzik tarihine geçmiş Ersan Erdura ve onun naif yorumuyla hala hatırlanan “Çocuk Gözler”.

Sezen Aksu’nun adını henüz yeni yeni kabul ettirmeye başladığı dönemlerde o günlerin en büyük yıldızlarından biri olan Tülay Özer’e verdiği bestesi “Büklüm Büklüm” Tülay Özer’in muazzam sesi ve yorumuyla karşımıza çıkıyor.

Fikret Şeneş’in bir Arapça şarkıya yazdığı Türkçe sözlerle ortaya çıkardığı “Kara Sevda” adlı şarkı, o yıllarda ilk kez Semiha Yankı tarafından seslendirilmişti. Bu albümde bu şarkıyı alaturka müziğin eşsiz sesi, büyük yorumcusu Behiye Aksoy’un sesinden dinliyoruz ve bu versiyonu 1978 yılında yayınlanmıştı.

Kusursuz şarkıcılık tekniği ve İspanyol gırtlağıyla sesi kulaklardan silinmemiş Salim Dündar ve Türk popunun gelmiş geçmiş en yürek yakıcı şarkılarından biri olan “Aynalar”.

Seksenli yılların genç yeteneklerinden biri olarak adını duyurmuş Cumhur ve yayınlandığı dönemin en çok dinlenen aşk şarkılarından biri olmuş “Sen Aslı’dan da Güzelsin”.

Barış Manço kariyeri boyunca çok az sayıda şarkıcıya beste verdi. Nazan Şoray’ın seslendirdiği “Hal Hal” bunların ilkiydi ve seksenli yılların en büyük hitlerinden biri olarak pop tarihine yazıldı. Daha sonra Manço’nun kendisinin de seslendirdiği şarkı, Nazan Şoray’ın dokunaklı yorumuyla bu albümde yer alıyor.

Ve albüm altmış ve yetmişlerde ismi en önemli erkek şarkıcılar arasında sayılan geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Aydın Tansel’in sözü ve müziği kendisine ait bir şarkısıyla kapanıyor: “Günler Aylar”.

BİR ZAMANLAR-3 EĞLENCELİ BİR MÜZİK ANSİKLOPEDİSİ

Her biri yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandırmış, popüler müzik tarihine silinmez izlerle kazınmış şarkılar ve ülkenin gelmiş geçmiş en önemli söz yazarı, besteci ve yorumcularını bir araya getiren bu albüm baştanbaşa bir pop müzik ansiklopedisi gibi. Üstelik bu ansiklopedi çok ama çok da eğlenceli !

Bu plak için müzik dünyasının ve basının birbirinden kıymetli 21 ismi albümde yer alan şarkılar ve yorumcular hakkında yazılar yazdılar. Kartonette yer alan bu yazılar, resimler ve bilgiler de albümün arşiv değerini artırıyor. Albüme yazılarıyla katkıda bulunan isimler şöyle sıralanıyor: Naim Dilmener , Hakan Tok , Şenay Düdek , Tolga Akyıldız , Asu Maro , M.Bilal Dede , Doğan Şener , Hulusi Tunca , Suat Kavukluoğlu , Ahmet Kamil Taşkın, Meltem Çelebioğlu , Jale Sinar , Sinan Doyan , Tufan Alper Akyüz, Atilla Aydoğdu , Pınar Çekirge , Eray Aytimur , Ateş Çelik , Murat Meriç , Ebru Çapa ve Onur Baştürk

Ossi Müzik – İz Müzik iş birliği ile yayınlanan ‘’BİR ZAMANLAR-3’’ LP’sinin yapımcılığını Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihinin gün ışığına çıkaran Hakan Eren, digital masteringini Bora Ebeoğlu, kapak tasarımı ise Nazlı Ongan’a ait.

Plağı pikabınıza yerleştirin ve dans etmeye, eğlenmeye başlayın. Dinlerken kendinizi eski şarkılar çalınan bir partinin içinde bulacak ve parti bitsin istemeyeceksiniz. Geçmişe, eski güzel günlere yapacağınız yolculuk da cabası.