Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Çeşitli Sanatçılar - Çocuk Diskosu
Çocuk Diskosu
1- ATİYE – Kİ Kİ Kİ KO KO KO
Söz:Soner Arıca Müzik: Franco Pippo – Ferrucio Fantone – Giuseppe Cecconi – Massimo Di Cicco
Düzenleme: Serdar Ayyıldız
2- HANDE ATAİZİ – KIRMIZI BALIK
Söz-Müzik: Anonim Düzenleme: Serdar Ayyıldız
3- AYNUR AYDIN – YAĞ SATARIM BAL SATARIM
Söz-Müzik: Anonim Düzenleme: Selami Bilgiç
4- İRFAN ÖZATA – BALTALAR ELİMİZDE
Söz-Müzik: Anonim Düzenleme: Serdar Ayyıldız
5- BEYZA DURMAZ – KÜÇÜK KURBAĞA
Söz-Müzik: Anonim Düzenleme: Selami Bilgiç
6- TUĞBA ÖZERK – KÜÇÜK AYŞE / KÜÇÜK ASKER
Söz-Müzik: Halil Bedii Yönetken Düzenleme: Serdar Ayyıldız
7- KENDİ – SAY BAK
Söz-Müzik: Saip Egüz Düzenleme: Serdar Ayyıldız
8- YEŞİM SALKIM feat: ADA ERATİK SALKIM – BAK POSTACI GELİYOR
Söz-Müzik: Halil Bedii Yönetken Düzenleme: Selami Bilgiç
9- SONER ARICA – TİN TİN TİNİ MİNİ HANIM
Söz-Müzik: Refik Başaran Düzenleme: Selami Bilgiç
10- ZELİHA SUNAL – MİNİ MİNİ BİR KUŞ
Söz-Müzik: Saip Egüz Düzenleme: Selami Bilgiç
11- MESUT YAR feat: VOCA VOICE – HOROZUMU KAÇIRDILAR
Söz-Müzik: Anonim Düzenleme: Serdar Ayyıldız
12- IŞIL YÜCESOY – FIŞ FIŞ KAYIKÇI
Söz-Müzik: Anonim Düzenleme: Selami Bilgiç

İŞTE DÜNÜN VE BUGÜNÜN ÇOCUKLARININ DANS EDEREK EĞLENECEKLERİ ÇOCUK ŞARKILARINDAN OLUŞAN YENİ BİR ALBÜM: ÇOCUK DİSKOSU!

7'den 70'e aslında her birimizin kendi çocukluğunu yakalacağı ‘ÇOCUK DİSKOSU’ albümünde yer alan birbirinden güzel 12 klasik çocuk şarkısı OSSİ MÜZİK etiketi ile tüm müzik marketlerde ve dijital platformalarda yerini aldı.

DJ.SERDAR AYYILDIZ ve DJ.SELAMİ BİLGİÇ klasik ve çok bilinen; Kırmızı Balık, KiKiKi KoKoKo, Baltalar Elimizde, Say Bak, Bak Postacı Geliyor... gibi çocuklar arasında popüler olan çocuk şarkılarının her birini günümüzün farklı disko soundlarıyla yeniden düzenlediler. Popüler ve çocukların çok sevdiği isimler ilk kez çocuk şarkılarını kendi tarzlarında yorumlandılar..

HAKAN EREN’in hazırladığı proje olan ve bir çok ilklere imza atılan ÇOCUK DİSKOSU’nda; Hande Ataizi ,Mesut Yar ve Yeşim Salkım’ın küçük kızı Ada Eratik Salkım ilk defa bir şarkı kaydı için stüdyoya girdiler. Günümüzün sevilen profesyonel sarkıcılarının ilk kez çocuk sarkılarını yorumladıkları bu albümde yer alan şarkılara animasyonlu ve çizgi film tadında birbirinden eğlenceli klipler çekildi.

Pop müziğin herkes tarafından çok sevilen genç isimlerinden ATİYE, 80’lerde Pippo Franco tarafından seslendirilen ve tüm dünyada çok popüler olan “Kİ Kİ Kİ KO KO KO” çocuk şarkısını yeniden dillere düşecek tarzda seslendirdi. Türkiye’nin sevilen radyocuları Atiye ‘ye vokalleriyle eşlik ettiler.

Oyunculuk ve sunuculuk yapan, ekranların sevilen yüzü HANDE ATAİZİ büyük bir sürprizle günümüzün en çok sevilen çocuk şarkılarından biri olan “KIRMIZI BALIK” şarkısı için ilk defa stüdyoya girdi. HANDE ATAİZİ, KIRMIZI BALIK şarkısı ile çocukları kendine hayran bırakacağı gibi müzik dünyasında da adından söz ettirecek.

Yeni albümü EMANET BEDEN ile listelerin üst sıralarına yerleşen AYNUR AYDIN “YAĞ SATARIM BAL SATARIM” şarkısını çocuklar için Avrupai bir tarzda yorumladı. AYNUR AYDIN ışıltısını çocuklara da yansıttığı yorumuyla “YAĞ SATARIM BAL SATARIM” geleneksel oyun şarkısına yepyeni bir boyut kazandırdı.

Günümüzün sevilen genç ve başarılı yorumcusu İRFAN ÖZATA çocuklar arasında popüler olan ve her yaştan insanın bildiği “BALTALAR ELİMİZDE” şarkısını “ÇOCUK DİSKOSU” albümü için kendi tarzında seslendirdi.

Çocukların ilgi ve beğeniyle takip ettiği şarkıcı KENDİ, eğitici ve eğlenceli “SAY BAK” isimli çocuk şarkısını büyüklerin de severek dinleyebileceği bir şekilde yeniden yorumladı.

Türk Pop Müziğinin güçlü sesi TUĞBA ÖZERK, çocukluk yıllarında TRT Çocuk Korosunda seslendirdiği, “KÜÇÜK AYŞE” isimli çocuk şarkısını yıllar sonra dünün ve bugünün çocukları için yeniden seslendirdi.

“Olan Var Olmayan Var” şarkısıyla müzik piyasasını hareketlendiren BEYZA DURMAZ, aynı enerjisiyle “KÜÇÜK KURBAĞA” isimli şarkıyı dikkat çekici ve yeniden dillere düşecek bir şekilde seslendirdi.

YEŞİM SALKIM ilk kez bir çocuk şarkısı seslendirmekle kalmadı, ayrıca kızı ADA ERATİK SALKIM ile “BAK POSTACI GELİYOR” çocuk şarkısına düet yaptı. Anne ve kızının buluştuğu bu şarkıda ADA ERATİK SALKIM gösterdiği performans ile aileden gelen şarkıcılık geleneğini devam ettireceğinin işaretini verdi.

Daha önce “Neler Oluyor Hayatta” isimli şarkıyı çocuklar için seslendiren ve çocukların beğenisini kazanmış olan SONER ARICA, çocukların hafızalarında yer edecek olan “TİN TİN TİNİ MİNİ HANIM” isimli şarkıyı “ÇOCUK DİSKOSU” albümü için seslendirdi.

Gazeteci, TV Programcısı ve yazar olarak yakından tanıdığımız MESUT YAR ilk kez bir şarkı kaydı yapmakla kalmadı, “HOROZUMU KAÇIRDILAR” isimli şarkıyla opera sesini çocuklara sevdirmek için A CAPELLA grubu VOCA VOICE ile düet yaptı.

Çocuklar için bir çok projede yer alan enerjik, sempatik ve neşeli tavırlarıyla bilinen sahnelerin show yıldızı ZELİHA SUNAL bu albümde “MİNİ MİNİ BİR KUŞ” şarkısını seslendirdi.

Genç kuşakların dizilerden tanıdığı ve 70'li yılların en güçlü ses sanatçılarından IŞIL YÜCESOY Bollywood esintisiyle yeniden düzenlenen ve teatral bir tarzda yorumladığı “FIŞ FIŞ KAYIKÇI”

şarkısı ile çocukları Hint diyarlarına götürecek.

Türkiye'de ilk kez, bir albümde yer alan şarkıların tamamına klip çekildi. Son günlerde çektiği kliplerle adından çokca söz ettiren GÖKHAN ÖZDEMİR’in yönetmenliğini üstlendiği kliplere VOLKAN BUDAK tarafından birbirinden eğlenceli animasyonlar yapıldı. Hande Ataizi-Kırmızı Balık klibi tüm

Müzik kanallarında ve Ossi Müzik youtube kanalında gösterime girdi.

Günümüz çocuklarının, çocuk şarkılarının yanı sıra daha çok popüler müzikleri dinleyip, eşlik ettiğini gören ve bu ihtiyacı giderecek altyapıda çocuk şarkılarının olmadığını fark eden HAKAN EREN albümün yapımcılığını ve prodüktörlüğünü üstelenerek çocuk şarkıları konusunda hissedilen eksikliği tamamladı. Şimdiye kadar çocuk şarkılarından çok farklı bir proje ortaya çıktı. Çocuklar için eğitici ve eğlenceli bir projeye dönüşen bu albüm çocukların beğenisine sunuldu.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)