Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Nil Burak - En İyileriyle
En İyileriyle
1- TATLI TATLI 1975
Söz -Müzik: Oktay Yurdatapan
2- SUS 1975
Söz-Müzik: Şanar Yurdatapan
3- OLMAZ OLMAZ DEME 1977
Söz: Ülkü Aker Müzik: Selmi Andak
4- BEN ANLAMAM 1976
Söz: Ülkü Aker
5- BİR ESKİ ŞARKI 1977
Söz: Ülkü Aker
6- SENİ İYİ TANIRIM 1976
Söz: Ülkü Aker
7- BİRİSİNE BİRİSİNE 1977
Söz: Ülkü Aker
8- GÖZÜNÜZ AYDIN 1978
Söz-Müzik: Şanar Yurdatapan
9- DÜNYAMI YIKTI GEÇTİ 1978
Söz: Çiğdem Talu Müzik: Melih Kibar
10- YALNIZIM BEN 1978
Söz-Müzik: Yaşar Güvenir
11- BOŞ VERE VERE 1980
Söz: Ülkü Aker Müzik: Selami Şahin
12- AĞLA HALİME 1981
Söz: Ülkü Aker Müzik: Ahmet Ömer
13- NUMARA 1981
Söz: Ülkü Aker Müzik: Ahmet Ömer
14- BAĞIŞLADIN 1980
Söz: Ülkü Aker Müzik: Armağan Çamlı
15- BİR GARİP OLUR İÇİM 1980
Söz: Ülkü Aker Müzik: Armağan Çamlı
16- VARSA YOKSA SEN 1981
Söz: Ülkü Aker Müzik: Cenk Taşkan
17- BU DEFA 1982
Söz: Aysel Gürel Müzik: Selmi Andak
18- SİTEM 1982
Söz: Ülkü Aker
19- ÖZLEDİM 1982
Söz: Ülkü Aker Müzik: Erdener Koyutürk
20- BENİM ADIM ŞARKICI 1981
Söz-Müzik: Şanar Yurdatapan

EN İYİLERİYLE NİL BURAK

Ossi Müzik, Türk popunun en ünlü seslerinin en güzel şarkılarını geçmişten günümüze taşımaya devam ediyor. Daha önce yayınlanan Attila Atasoy, Coşkun Demir, Güzin İle Baha, Seyyal Taner, Neco, Işıl Yücesoy, Gönül Yazar ve Soner Arıca albümleriyle bütün müzikseverlerin arşivlerinde yer eden"En İyileriyle" serisinin son halkası"En İyileriyle Nil Burak" albümü nihayet piyasada.

Türk popunun tartışmasız en büyük starlarından biri olan ve yorumculuğu kadar güzelliğiyle de gönüllerde taht kuran Nil Burak'ın 1975 - 1985 yılları arasında yayınlanmış şarkılarından oluşturulan bu seçki, uzun zamandır merakla bekleniyordu. Albümde Nil Burak kariyerinin ilk on yılından unutulmaz 20 şarkı bir araya getirildi.

Nil Burak'ı bütün ülkeye 1975 yılında tanıtan, daha ilk plağıyla altın plak ödülü almasını sağlayan ve adıyla adeta özdeşleşen"Tatlı Tatlı".

İlk kez Nil Burak tarafından 1977 yılında plağa okunan ve son günlerde"Avrupa Yakası" dizisinde Şahika karakterinin dizide sık sık söylediği şarkı olarak dikkat çekerek, yıllar sonra tekrar dillerde dolaşmaya başlayan"Olmaz Olmaz Deme".

Arabesk müziğin Türk popunu etkisi altına aldığı seksenli yıllarda pop ve arabeski en doğru kararda bir araya getirmeyi başarmış ve yeni bir dönemin başlamasına sebep olmuş şarkılardan biri olan"Boşvere Vere".

Nil Burak'ın olağanüstü yorumuyla Türk popunun gelmiş geçmiş en dokunaklı yalnızlık şarkılarından biri haline gelen "Yalnızım Ben".

Her biri bir devre damgasını vurmuş, adeta marş gibi ezber edilmiş"Birisine Birisine", "Bağışladın", "Gözünüzaydın", "Sus",''Ağla Halime'',''Dünyamı Yıktı Geçti'' ve daha niceleri.

Şarkıların tamamı orijinal plak kayıtlarından, ilk kaydedildikleri halleriyle, bu albümde yıllar sonra ilk kez ve bu defa CD formatında pırıl pırıl bir ses kalitesiyle dinleyici karşısına çıkıyor.

Ve Türk popunun en önemli şarkı sözü yazarları, bestecileri. Melih Kibar, Cenk Taşkan, Oktay Yurdatapan, Şanar Yurdatapan, Yaşar Güvenir, Erdener Koyutürk, Selami Şahin,Selmi Andak, Çiğdem Talu, Aysel Gürel ve Ülkü Aker .

Başından sonuna dek nefes kesici bir sesin ve yorumun renginde hayat bulan unutulmaz 20 şarkı. Bu albüm tek başına adeta Türk pop müziğinin sesli bir arşivi gibi.

Albümün prodüktörü, Radyo D'de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Orijinal plak kayıtları, Bora Ebeoğlu ve Hakan Eren tarafından dijital ortama aktarıldı. Kapak tasarımında ise Emel Göktepe'nin imzası var.

Türk popunun en şaşaalı sayfalarından biri daha bu albümle günümüze ulaşıyor. Ossi Müzik'in pikabında bu defa Nil Burak şarkıları dönüyor. Doyasıya dinlemek ve o günlere geri dönebilmek için.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)