Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Alpay - Ev Hali/Geceler
Ev Hali/Geceler
1) Ev Hali
2) Geceler
Söz-Müzik: Alpay Düzenleme: Barkın Tarım

Bazı yetenekleri hakkını vererek anlatmak zordur. Yorumculuğundan bahsetsek besteciliği eksik olur, sanatçı duruşundan dem vursak söz yazarlığı yetim kalır.

Alpay da müzik dünyamız için böyle bir sanatçı.

Fabrika Kızı, Eylül''de Gel, Dağların Arkasında Yar, Sen Gidince, Gitme...

Yıllardır kalbimizi fetheden, içimizde özenle sakladığımız şarkılar değil midir bunlar?

Bu topraklarda doğduğu için binlerce kez şükrettiğimiz, ses rengine hayran olduğumuz, Türkiye’nin en kaliteli ve en büyük erkek yorumculardan biridir Alpay.

2012 yılında yayınlanan "Aşka Dair" albümüyle üretkenliğine yıllardır hiç ara vermeden devam eden güçlü yorumcu bu sefer "Ev Hali" adını verdiği ve sadece

dijital platformlarda yayınlanacak olan yepyeni şarkısı ile ruhumuzu doyuracak.

Şarkı ev ortamında hiç stüdyoya girilmeden bir kere alınan kayıtla oluşturulmuştur. Düzenlemesini Barkın Tarım''ın yaptığı ve gitarı ile eşlik ettiği Geceler’de Alpay mızıka çalarak şarkısına renk kattı.

Ev ortamında yapılan müziğin sıcaklığını yansıtmak isteyen ve anlamsız anlatımlardan oluşan popülist kliplerden uzak durmaya çalışan sanatçı, kayıt sonrası evinde bir defa söylediği bu şarkıyı Gökhan Özdemir klip haline getirdi.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanacak olan dijital single’ın yapımcılığını ise Hakan Eren üstleniyor.

Gezi şehitlerinden olan Ethem Sarısülük için bestelediği "Ellerinde Güllerle-Gezi''ye İthafen" adlı parça ile sosyal medyada paylaşılma ve tıklanma rekorları kıran Alpay "Geceler" adlı parçasıyla da kendisine olan özlemimizi bir parça da olsa dindirecek.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)