Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Sibil - Ser
Ser
1. Ays Kisher / Bu Gece / Tonight
Music : Majak Toşikyan (C.Taşkan) Lyrics : Hovhannes Shiraz
Vocals : Petro – Piano : Burak Bedikyan
2. Avedyats Yergir / Vadedilen Vatan / Promised Land
Music : Majak Toşikyan (C.Taşkan ) Lyrics : Artur Safaryan
Feat: Armen Divanyan’s Arevner Children and Youth Ensemble
Conductor : Arpine Hovhannisyan (In memory of Armen Divanyan)
3. Siro Garod / Aşka Özlem / Desire For Love
Music : Majak Toşikyan(C. Taşkan) Lyrics : Avet Barseghyan
Vocals : Petro, Karen Terziyan, Lusine Hovhannisyan, Sera Yöndem Uncu
4. Ser / Love / Sevgi
Music : Majak Toşikyan (C. Taşkan) Lyrics : Makruhi B.Hagopyan
Feat : Andre *Duet with Andre*
5. Adanayi Voghpı / Adana Ağıtı / Adana Lamentation
Anonim-Anonymous
Feat : Jivan Gasparyan
6. Ma Hollema /Ne zamana kadar/ Until When
Music : Majak Toşikyan (C. Taşkan) Lyrics : Tuma Çelik
Ney : Burak Malçok Vocals : Petro (Aramaic-Syriac – Aramice- Suryanice)
7. Dariner Dariner / Yıllar Yıllar / Years Years
Music : Levon Abrahamyan Lyrics : Vahan Teryan
Piano : Burak Bedikyan
8. Siro Hekiat / Aşk Masalı / Love Story
Music : Ara Gevorkyan Lyrics : Avet Barseghyan
Feat : Andre - Armenian Philharmonic Orchestra
*Duet with Andre*
9. Mer Lezun / Dilimiz / Our Language
Music : Majak Toşikyan (C. Taşkan) Lyrics : Hamo Sahyan
Vocals : Karen Terziyan, Lusine Hovhannisyan, Sera Yöndem Uncu
10. Pari Arakil / İyi Leylek / Good Stork
Music : Alexey Hekimyan Lyrics : Ashod Krashi
Vocals: Petro Piano : Burak Bedikyan
11. Ko Hayrenikı / Vatanın / Motherland
Music: Majak Toşikyan (C.Taşkan) Lyrics:Hovhannes Shiraz
Feat: Zaruhi Babayan , Arsen Safaryan, Sibil, Andre, Arsen Grigoryan, Alla Levonyan, Erik, Sofi Mkheyan, Hasmik Karapetyan, Anna Khachatryan , Syuzan Margaryan, Vardan Badalyan, Inga, Anush, Mher, Leyla Saribekyan
12. Avedyats Yergir / Vadedilen Vatan / Promised Land
REMIX :Mercan Dede

SİBİL "SER"

Ermenice müziğin parlayan yıldızı Sibil’in “SER” (Sevgi) adını verdiği ikinci albümü tanınmış sanatçıların desteği ve Ossi Müzik etiketiyle yayınlandı. Türk müzik yelpazesinde yadsınamaz bir yeri olan Ermeni müziğinin günümüzdeki bu genç temsilcisi dünya çapında ses getiren ilk albümünden sonra bir kez daha kulaklarımızın pasını silecek.

Kendi ismini verdiği ilk albümüyle müzik dünyasına merhaba diyen Sibil, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli konserler verdi. 2012 yılında Moskova’da “Armenia Music Awards” törenine davet edildi ve “Magical Voice (Büyüleyici Ses)” dalında birincilik ödülü aldı. Böylece Türkiye’de yaşayan ve bu ödülü alan ilk kişi ünvanına sahip oldu. Sibil ayrıca 2012 senesinde düzenlenen Ermenistan Müzik Ödül Töreninde “Ermeni Müziğini Diasporada Tanıtma ve Koruma Misyonu” özel ödülüne layık görüldü.

Popüler müziğin en önemli bestecilerinden biri olan ve hem Türk hem de Ermeni pop müziğine unutulmaz besteler armağan eden besteci Cenk Taşkan (Majak Toşikyan), Sibil’in ikinci albüm çalışmasına yepyeni besteleri ve aranjeleriyle destek verdi.

Dünyaca ünlü duduk sanatçısı Jivan Gasparyan, ünlü besteci Ara Gevorkyan, Ermenistan’ın en popüler ses sanatçılarından biri olan Eurovision Şarkı Yarışmasında Ermenistan’ı temsil eden Andre, Ermenistan’ın ünlü çocuk korosu Armen Divanyan’s Arevner, Ermenistan’ın birbirinden ünlü 15 pop sanatçısı ve popüler müziğin genç yeteneklerinden Petro, albüme sesleri, besteleri ve enstrümanları ile destek verenler arasında.

Yanı sıra Mercan Dede de, Sibil’in 2. albümünde değerli katkısını esirgemeyip “Avedyats Yergir” adlı parçanın “remix” versiyonunu düzenleyerek Sibil’e armağan etti.

Albümde toplam 11 Ermenice parça 1 tane ise Hz.İsa’nın konuştuğu dil olarak bilinen Aramice – Suryanice dilinde bir eser yer alıyor.

Ossi Müzik tarafından yayınlanan albümün yapımcılığını Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popüler müziğine ışık tutan Hakan Eren yapıyor. Albüm sponsoru Herman Hıntiryan. Kıyafet sponsoru Arzu Kaprol, takı sponsoru ise Avedis Kendir. Albüm fotoğrafları Yaşar Saraçoğlu tarafından çekildi. ,

Kartonet tarasımı Onur Ulutaş tarafından hazırlandı. “Ser” adlı albümün ilk klibi Yönetmen Özkan Aksular, Görüntü Yönetmeni Murat Tuncel tarafından “Ays Kisher / Bu Gece” adlı parçaya çekildi.

SİBİL "LOVE"

Shining star of Armenian Music, Sibil released her second album “SER" (Love) with Ossi Music label and collaborated renowned artists. After her worldwide succeed first album, once again, Sibil caresses ears with her good sound, as a young member of Armenian music's present day which has an undeniable place in Turkish music.

Sibil performed many concerts inside and outside of Turkey during the promotion tour of her first album in her name. She is invited“Armenia Music Awards 2012”ceramony in Moscow and she won “Magical Voice” award. Thus, she was the first and only person who takes the title. Sibil was also honoured with a special prize called "Promotion and Protection Mission of Armenian Music in Diaspora" in Armenia Music Awards Ceremony, 2012.

Cenk Taşkan (Majak Toşikyan) who is one of the most important composers in pop music, also presented unforgettable melodies both in Turkish and Armenian music, supported Sibil's second album with his brand-new melodies and musicial arrangements.

Other supporters of the album with their sounds, compositions and instruments are worldwide known duduk artist Jivan Gasparyan, famous composer Ara Gevorkyan, famous Armanian singer Andre who is represented his country in Eurovision Song Contest, Armen Divanyan’s Arevner who is the most famous Armenia’s children’s choir, fifteen most populer pop artists in Armenia and Petro who is the one of most talented young artist.

Also, Mercan Dede arranged a remix version of the song “Avedyats Yergir” and gave to Sibil as a gift for the album.

There are eleven Armenian pieces in the album and one of the songs is in Aramaic-Syriac language which is known Jesus Christ’s spoken language.

Album released by Ossi Music. Executive producer is Hakan Eren who sheds light on Turkish popular music for years with continuing radio programmes in Radyo D. Album sponsor is Herman Hıntiryan. Clothing sponsor is Arzu Kaprol and jewelry sponsor is Avedis Kendir. Album photos were taken by Yasar Saraçoğlu.

Leaflet designed by Onur Ulutaş. "Ser"'s first video clip filmed for the song “Ays Kisher / Bu Gece” by director Özkan Aksular and director of photography by Murat Tuncel.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)