Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Rıza Cumhur Demir - Zamanı Var
Zamanı Var
1- ZAMANI VAR
Söz-Müzik: Rıza Cumhur (Ossi Müzik) Düzenleme: Volga Tamöz
2- HOŞÇA KAL
Söz-Müzik: Rıza Cumhur (Ossi Müzik) Düzenleme: Volga Tamöz
3- TA MAVRA MATIA SOU-TA UZAK YOLLARDAN
Yunanca Söz: Bizani Maro Maria Türkçe Söz: Ülkü Aker (Universal Taksim Edisyon )
Müzik: Anonim Düzenleme: Erol Temizel
4- KARA MERHEM
Söz-Müzik: Yusuf Gültekin Düzenleme: Serhat Çay
5- DÖRT MEVSİM
Söz: Rıza Cumhur Demir (Ossi Müzik) - Volga Tamöz
Müzik: Volga Tamöz - Alpay Göltekin Düzenleme: Volga Tamöz
6- UNUTAMA BENİ
Söz-Müzik: Şemi Diriker (Ossi Müzik) Düzenleme: Okay Barış
7- ZAMANI VAR (Orijinal Versiyon)
Söz-Müzik: Rıza Cumhur (Ossi Müzik) Düzenleme: Serhat Çay
8- TA UZAK YOLLARDAN
Söz: Ülkü Aker (Universal Taksim Edisyon) Müzik: Anonim Düzenleme: Erol Temizel
9- KARA MERHEM (Remix)
Söz-Müzik: Yusuf Gültekin Remix: Koray Aykılıç
10- ZAMANI VAR (Altay Ekren Remix)
Söz-Müzik: Rıza Cumhur (Ossi Müzik) Remix: Altay Ekren

İstanbul’da doğan ses sanatçısı Rıza Cumhur Demir eğitim hayatını İstanbul’da tamamladı. Eğitim hayatı boyunca okuduğu okulların halk dansları ekibinde dans etti ve müzik korolarının da solistliğini yaptı.

90’lı yıllarda henüz lise öğrencisiyken dönemin İstanbul'daki en popüler mekanlarında (Cımbız, Andromeda, Kapkara vs) ilk solistlik deneyimlerine başladı. 1998 yılında Newyork’a giderek bir yandan sahne çalışmalarına devam edip, diğer yandan Nc College’de Müzik, Fred Astaire Dance School’da salon dansları eğitimini tamamladı. Amerika'dan döndükten sonra bir dönem İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro bölümünde misafir öğrenci olarak okudu. Ardından MSM’de classic Gitar eğitimine devam etti. Arsen Gürzap ve Can Gürzap’ın öncülüğünde kurulan Dialog Anlatım İletişim kursunda Spikerlik ve Drama atölyesine devam eden Cumhur Demir, çoğunlukla sözleri ve besteleri kendisine ait olan ilk albümünün hazırlıklarına o dönemlerde başladı.

Türkiye'ye döndükten sonra müzisyen arkadaşlarıyla 2008 senesinde Cumhur Cemaat Orkestrası'nı kurdu. İstanbul gece hayatının kalbi haline gelen Asmalı Mescit bölgesindeki Pera Kokosh'ta sahne almaya başlayan Cumhur Demir, 7 sezon aralıksız aynı mekanda performansına devam etti. 2012-2013 sezonunda CVK Hotels Taksim'de performanslarına devam eden Cumhur Cemaat Orkestrası şimdilerde yine Pera Kokosh'ta sahne almaya devam ediyor.

Eğlence sektörünün son yıllarda Pera Kokosh’ta yaptığı sahne Showları ile tanıdığı Rıza Cumhur Demir, ilk albümü "Zamanı Var"ı müzik severlerle buluşturuyor. Ossi Müzik etiketi ile yayınlanan albüm tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.

Albümün fotoğraflarını Alper Aksoy ve Murat Özdemir'in çektiği albümde, klip koreografisi ise ünlü koreograf Candaş Baş’a ait. Klipteki dans sahnelerinde Cumhur Demir’e Türkiye'nin başarılı dansçı ve oyuncularından İlkem Ulugün eşlik etti.

Cumhur Demir’in ilk albümünün çıkış parçası olan ‘Zamanı Var’ günümüz ve 1930'lar olmak üzere iki ayrı dönemi yansıtarak çekildi. Klibin her iki döneminde de sahnede gördüğümüz ünlü ses sanatçısı Demet Sağıroğlu’nun yanı sıra, tiyatro sanatçısı Deniz Özerman ve Tuncer Salman’da eşlik ettiler. Klibin 1930’lu sahnelerinde Jival Pırlanta’nın elmas, zümrüt, yakut ve inci koleksiyonlarından tasarımları, günümüz çekimlerinde ise pırlanta tasarımları kullanıldı. CVK Park Bosphorus İstanbul Hotel’de gerçekleşen video klipin yönetmenliğini ise Erkan Nas üstlendi.

Her iki dönem için de başrol oyuncularının kostümleri son yıllarda başarılı projelere imza atan ünlü modacı Özgür Masur tarafından hazırlandı. Klibin dönem sahnelerinde kullanılan şapkalar Chanel kreasyonundan ve kraliçenin şapkacısı olarak bilinen, Londra'daki Philip Treacy kreasyonlarından kullanıldı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)