Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Kerem D. - Sakin
Sakin
1- OLMADI BAŞTAN Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu
2- BİZE KALAN NEDİR?
Söz: Özdemir Kaptan / Müzik: Cenk Taşkan
3- ELLERİN UZAKTA SEVGİLİM (Düet – Deniz Arcak) Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu
4- BEN YARATTIM AŞKIMIZI
Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu
5- ANLIYORUM Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu
6- BİLMECE (Düet – Murat Evgin)
Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu
7- O KADAR UZAKTAYIZ Kİ Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu
8- AYRILANLARIN ŞARKISI Söz-Müzik: Kerem Demircioğlu

25 yıllık sunuculuk ve müzik programı yapımcılığı deneyimi, albüme taşındı.

Giderek dünyamız gibi gürültülü, sentetik, karışık, yorucu bir hale gelen ve hızlı tükenen, tüketilen müzik piyasamızda farklı bir sound’a ihtiyaç olduğu tezinden yola çıkarak hazırlanan albüm “Sakin” adını taşıyor. Albüm ismi gibi “Sakin” bir albüm. Tamamen akustik olarak tasarlandı. Dinleyicinin gözlerini kapadığında kendisini 3-4 kişilik akustik bir grubu sahnede canlı olarak takip ettiği senaryosuna sadık kalındı. Albümde davul ya da herhangi bir tuşlu çalgı ya da doğal olmayan bir ses kullanılmadı. Enstrüman olarak albümde, gitar başrolde.

Albümdeki 8 şarkının 7’sinin söz ve müziği Kerem Demircioğlu’na ait. ‘Bize Kalan Nedir’ adlı şarkı ise 1981 yılında Coşkun Demir’in seslendirdiği bir, Cenk Taşkan/Özdemir Kaptan çalışması. Bu şarkı ilk kez Kerem D. tarafından cover yapıldı. Bu şarkıda Ali Güven tanbur icra etti. Albümde iki tane düet de yer alıyor. Deniz Arçak ve Murat Evgin, albümün en hareketli iki şarkısında Kerem D.’ye eşlik etti. Albüme Eflatun’da flugelhorn’u ve geri vokaliyle destek verdi. Dilek Yüzlüer çello, Tanju Erol klarinet, Emrah Günaydın bas gitar, Abbas Karacan cajon ve conga, Kerem D. ise tüm gitarları (akustik – klasik – elektro) ve diğer tüm perküsyonları çaldı.

Müzik direktörlüğünü İlter Kalkancı’nın yaptığı albümde tüm kompozisyonlar (düzenlemeler) Kerem D. ve İlter Kalkancı’ya ait. İlter Kalkancı, albümün kayıt, mix ve mastering’ini de üstlendi. Tüm kayıtlar MMA Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. Çok özel ve titiz bir şekilde akustik enstrümanlara stereo kayıt teknikleri kullanılarak kaydedilen albümde dinleyicinin şarkıların içine alınması gözetildi. Tüm enstrümanların en doğal şekilde kaydedilmesi sağlandı. Yani samimiyet başrolde.

Kerem D. 25 yıllık bir spiker olarak mesleki tecrübesini de albüme aktardı. Şarkı sözleri ve vokal yorumları %100 anlaşılabilir, net ve sade olarak gerçekleştirildi. “Bazı yorumcuların ne söylediklerini anlayabilmek için kesinlikle altyazıya ihtiyaç var” diyen Kerem D. bir sanatçının kendi dilini çok iyi kullanma misyonuna da sahip olması gerektiğine inanıyor.

Kerem D. çeyrek asırlık bir yayıncı. Sayısız radyo ve televizyon programına imza atan sanatçı aynı zamanda veteran milli bir tenisçi ve tenis antrenörü. Türkiye’deki ilk Beyzbol kulübünün de kurucularından. Albümün, sessiz ve loş bir ortamda ve mümkünse Hi-Fi kulaklıkla dinlenilmesini tavsiye eden sanatçı, şarkılarının dış etkenlere karşı kırılgan olduğunu düşünüyor.

Yapımcılığını Hakan Eren’in üstlendiği albüm, OSSİ Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alacak albümün ilk klibi Emre Berkün yönetiminde “Olmadı Baştan” adlı şarkıya çekildi. Klibin çekimleri Şile Kumbaba ve MMA Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. Albümün fotoğrafları yine Emre Berkün tarafından çekildi. Kartonet tasarımını ise Onur Ulutaş yaptı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)