Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Çeşitli Sanatçılar - Bir Zamanlar 3
Bir Zamanlar 3
1- Yere Bakan Yürek Yakan - AJDA PEKKAN 1976
Söz:Fikret Şeneş Müzik:The Rahbani Brothers Düzenleme : Norayr Demirci
2- Son verdim Kalbimin İşine - SEYYAL TANER 1976
Söz:Ülkü Aker Müzik:E.Macias-J.Demarny Düzenleme : Norayr Demirci
3- Tanımazsın Beni - SEVDA KARACA 1978
Söz:Ülkü Aker Müzik:Rıfat Şanlıel Düzenleme : Norayr Demirci
4- Bim Bam Bom - YASEMİN KUMRAL 1975
Söz:Oktay Yurdatapan Düzenleme:Hurşit Yenigün
5- Senden Başka - FÜSUN ÖNAL 1972
Söz:Oktay Yurdatapan Müzik:Manos Hajidakis
6- Gençlik Başımda Duman - GÜZİN ile BAHA 1975
Söz:Aysel Gürel Müzik:Baha Boduroğlu Düzenleme:Hurşit Yenigün
7- Seni Gidi Vurdum Duymaz-SEZEN AKSU 1976
Söz-Müzik:Sezen Aksu Düzenleme:Atilla Özdemiroğlu
8- Benim Balonlarım Vardı - İBO 1977
Söz:Özdemir Kaptan Müzik:Zeki Arıcan Düzenleme:Onno Tunç
9- Küçük Kız - AYÇA ve Elma Şekerleri 1978
Söz:Oktay Yurdatapan Müzik:Baha Boduroğlu Düzenleme:Ertuğrul Çayıroğlu
10- Birgün Beni Ararsan - ATTİLA ATASOY-AYŞE MİNE 1978
Söz:Halit Çelikoğlu Müzik:Attila Atasoy Düzenleme: Onno Tunç
11- Sen Bensiz Ben Sensiz - COŞKUN DEMİR 1982
Söz:H.Minür Ebcioğlu Müzik:Teoman Alpay Düzenleme:Melih Kibar
12- Gözünüzaydın - NİL BURAK 1978
Söz-Müzik: Şanar Yurdatapan Düzenleme:Atilla Özdemiroğlu
13- Söyletme Beni - NÜKHET DURU 1982
Söz:Çiğdem Talu Müzik:Melih Kibar Düzenleme:Memet Duru
14- Anlamazdın - AYLA DİKMEN 1976
Söz:Fikret Şeneş Düzenleme:Esin Engin
15- Çocuk Gözler - ERSAN ERDURA 1977
Söz:Özdemir Kaptan Müzik: Apostolos Kaldaras-Lefteris Papadopoulos Düzenleme:Zafer Dilek
16- Büklüm Büklüm - TÜLAY ÖZER 1979
Söz-Müzik:Sezen Aksu Düzenleme:Hurşit Yenigün
17- Kara Sevda - BEHİYE AKSOY 1978
Söz:Fikret Şeneş
18- Aynalar - SALİM DÜNDAR 1976
Söz-Müzik:Metin Eryürek Düzenleme:Onno Tunç
19- Sen Aslı'dan da Güzelsin - CUMHUR 1980
Söz-Müzik:Cumhur Kebeci Düzenleme:Sezer Bağcan
20- Halhal - NAZAN ŞORAY 1980
Söz-Müzik: Barış Manço Düzenleme:Ahmet Güvenç
21- Günler Aylar - AYDIN TANSEL 1975
Söz-Müzik: Aydın Tansel Düzenleme: Şerif Yüzbaşıoğlu

BİR ZAMANLARIN EN EĞLENCELİ ŞARKILARIYLA : "BİR ZAMANLAR 3"

Ossi Müzik'in uzun süredir merakla beklenen "Bir Zamanlar 3" karma albümü nihayet piyasada ! Son yıllarda büyük ilgi gören ve sadece eski şarkılar çalınan partilerin dillere destan neşesi ve eğlencesi bu albümle evinize kadar geliyor; çünkü bir zamanların en eğlenceli dans şarkıları ilk kez bu albümde bir arada.

"Yere Bakan Yürek Yakan'', "Son Verdim Kalbimin İşine", "Senden Başka", "Bim Bam Bom", "Gençlik Başımda Duman" ,''Küçük Kız'', "Tanımazsın Beni'' ve daha niceleriyle bu yaz çok eğlenceli geçecek. Bugün de popun zirvesinde yerlerini koruyan Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nükhet Duru'nun da birer şarkıyla yer aldığı albümün sürprizleri bu kadarla da bitmiyor.

İbo, Tülay Özer, Ayça, Sevda Karaca, Cumhur ve Yasemin Kumral gibi her biri pop tarihine yazılmış isimlerin birer şarkısı ilk kez bu albümle cd/kaset formatında yayınlanıyor.

Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finallerinden hafızalarımıza kazınmış "Küçük Kız" ve bu albümle ilk kez yayınlanan Attila Atasoy & Ayşe Mine düeti ise albümün diğer sürprizleri.

Super Star Ajda Pekkan'dan 1976 yılında sadece 45'lik plak formatında yayınlanan ve Fikret Şeneş - Ajda Pekkan ortaklığının sayısız hit şarkısından biri olan "Yere Bakan Yürek Yakan". Ajda Pekkan'ın 1964-1987 yılları arası yayınlanmış plaklarından çok az sayıda şarkı cd formatında bugünlere ulaşabildi. Bu şarkı onlardan biri olarak müzik tarihindeki yerini alıyor.

Bugünlerde "Naciye" adlı şarkısıyla büyük ilgi gören Seyyal Taner'i 1976 yılında ülke çağında bir yıldız haline getiren, o gün bu gün dillerden düşmeyen "Son Verdim Kalbimin İşine".

Sahnede, televizyon ekranında ve sinema perdesinde bir dönemin en güzel yıldızlarından biri olarak hafızalarımıza kazınmış Sevda Karaca ve Sevda Karaca'nın sesi kadar Ülkü Aker'in ustalıklı şarkı sözleriyle de ezberimize düşmüş "Tanımazsın Beni". Bu şarkı, Sevda Karaca'nın cd / kaset formatında yayınlanan ilk şarkısı oluyor.

"BİM BAM BOM ! ÇOK ŞÜKÜR DOSTLAR..."

Yetmişlerde elinde bir Pembe Panter oyuncağı ile neşe içerisinde bu şarkıyı söylerken hepimizi kolkola girip dans etmeye teşvik etmiş Yasemin Kumral ve popun gelmiş geçmiş en büyük hitlerinden biri: "Bim Bam Bom".

Popüler müziğin en neşeli ve pozitif sesi, Aziz Nesin'in tabiriyle "Bayan Cıvıl" Füsun Önal ve dillere marş olmuş şarkısı "Senden Başka".

Bir zamanların en eğlenceli ve en sevimli ikilisinden bir dönemin en coşkulu aşk şarkısı... Güzin ile Baha ve "Gençlik Başımda Duman", ya da daha ziyade bilinen adıyla "Ateş Böceğim".

Popun "Kraliçe"si Sezen Aksu'nun acemilik dönemlerinde yayınlanmış olmasına rağmen kısa zamanda unutulmayacak bir hit haline dönüşmüş şarkılarından biri: "Seni Gidi Vurdum Duymaz".

Az sayıda plak yapmasına rağmen güçlü sesi ve sempatik görüntüsüyle hatırlarda kalmış İbo ve bir dönem siyah beyaz televizyonun her bayram programında karşımıza çıkıp seslendirdiği şarkısı: "Benim Balonlarım Vardı". Birkaç yıl önce yitirdiğimiz İbo'nun plaklarda kalmış şarkılarından biri ilk kez cd / kaset formatında yayınlanıyor.

1978 yılı Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerinin ilk etabında finale kalan şarkılardan birini yaşları 8 ila 11 arasında değişen beş çocuk seslendiriyordu. Ayça ve Elma Şekerleri, yapılan ilk elemede finale kalamadı ama bu şarkı uzun yıllar boyunca özellikle çocukların dilinden düşmedi. Sadece Türkiye'de değil Avrupa Eurovision tarihinde de eşi benzeri bulunmayan bu şarkı bu albümle yıllar sonra tekrar gün ışığına çıkıyor: "Küçük Kız".

1977 yılında Attila Atasoy'un sesinden kulaklarımıza yer eden ve bir Halit Çelikoğlu & Attila Atasoy çalışması olan "Bir Gün Beni Ararsan", stüdyoda kaydedildiği halde hiç yayınlanmamış bir versiyonuyla ilk kez bu albümde karşımıza çıkıyor. Şarkının bu versiyonunda Attila Atasoy, dönemin genç yeteneği Ayşe Mine'yle düet yapıyor.

Türk popunun kadife sesli ve beyefendi yorumcusu Coşkun Demir'den popüler alaturkanın en sevilen şarkılarından biri : "Sen Bensiz Ben Sensiz". Coşkun Demir'in daha önce yine Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan "En iyileriyle-Coşkun Demir'' albümünde yer almayan bu şarkısı bu albümle ilk kez cd/kaset formatında dinleyici karşısına çıkıyor.

Ülke popüler müzik tarihinin en göz kamaştırıcı yıldızlarından biri olan Nil Burak'ın dillerden düşmemiş sayısız hit şarkısından biri: "Gözünüz Aydın". Bu şarkı, popun aykırı ismi Şanar Yurdatapan'ın bir bestesi.

Pop müziğin "kare ası"ndan Nükhet Duru ve onun eşsiz yorumuyla hafızalardan silinmemiş bir Çiğdem Talu - Melih Kibar şarkısı: "Söyletme Beni". İkilinin seksenli yıllarda imza attıkları Erol Evgin sonrası dönemlerine ait şarkılardan biri ilk kez bu albümle bugünlere ulaşıyor.

Yakın bir tarihte plaklarda kalmış şarkıları bugünün düzenlemeleriyle yeniden yayınlanan Ayla Dikmen'in zarif yorumu ve Fikret Şeneş'in etkileyici sözleriyle taçlanan "Anlamazdın" adlı şarkısı bu defa orijinal plak kaydıyla bu albümde karşımıza çıkıyor.

Kariyerinin başından itibaren hep çok özenli işlere imza atmış, bir dönemin en yakışıklı ve en güzel sesli erkek şarkıcılarından biri olarak müzik tarihine geçmiş Ersan Erdura ve onun naif yorumuyla hala hatırlanan "Çocuk Gözler".

BİR SEZEN AKSU BESTESİ : BÜKLÜM BÜKLÜM

Sezen Aksu'nun adını henüz yeni yeni kabul ettirmeye başladığı dönemlerde o günlerin en büyük yıldızlarından biri olan Tülay Özer'e verdiği bestesi "Büklüm Büklüm", yıllar boyunca farklı şarkıcılar tarafından da seslendirilerek gündeme geldi. Bu albümde bu şarkı asıl yorumcusu Tülay Özer'in muazzam sesi ve yorumuyla, orijinal plak kaydıyla karşımıza çıkıyor.

Fikret Şeneş'in bir Arapça şarkıya yazdığı Türkçe sözlerle ortaya çıkardığı "Kara Sevda" adlı şarkı, o yıllarda ilk kez Semiha Yankı tarafından seslendirilmişti. Bu albümde bu şarkıyı alaturka müziğin eşsiz sesi, büyük yorumcusu Behiye Aksoy'un sesinden dinliyoruz. Yakın bir tarihte Kıraç tarafından seslendirilerek yeniden gündeme gelen şarkının bu versiyonu 1978 yılında yayınlanmıştı.

Kusursuz şarkıcılık tekniği ve İspanyol gırtlağıyla sesi kulaklardan silinmemiş Salim Dündar ve Türk popunun gelmiş geçmiş en yürek yakıcı şarkılarından biri olan "Aynalar".

Seksenli yılların genç yeteneklerinden biri olarak adını duyurmuş Cumhur ve yayınlandığı dönemin en çok dinlenen aşk şarkılarından biri olmuş "Sen Aslı'dan da Güzelsin".

Barış Manço kariyeri boyunca çok az sayıda şarkıcıya beste verdi. Nazan Şoray'ın seslendirdiği "Hal Hal" bunların ilkiydi ve seksenli yılların en büyük hitlerinden biri olarak pop tarihine yazıldı. Daha sonra Manço'nun kendisinin de seslendirdiği şarkı, Nazan Şoray'ın dokunaklı yorumuyla yıllar sonra ilk kez cd / kaset formatında yayınlanıyor.

Ve albüm altmış ve yetmişlerde ismi en önemli erkek şarkıcılar arasında sayılan Aydın Tansel'in sözü ve müziği kendisine ait bir şarkısıyla kapanıyor: "Günler Aylar".

BİR ZAMANLAR-3 EĞLENCELİ BİR MÜZİK ANSİKLOPEDİSİ

Her biri yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandırmış, popüler müzik tarihine silinmez izlerle kazınmış şarkılar ve ülkenin gelmiş geçmiş en önemli söz yazarı, besteci ve yorumcularını bir araya getiren bu albüm baştanbaşa bir pop müzik ansiklopedisi gibi. Üstelik bu ansiklopedi çok ama çok da eğlenceli !

Bu albüm için müzik dünyasının ve basının birbirinden kıymetli 21 ismi albümde yer alan şarkılar ve yorumcular hakkında yazılar yazdılar. Kartonette yer alan bu yazılar, resimler ve bilgiler de albümün arşiv değerini artırıyor. Albüme yazılarıyla katkıda bulunan isimler şöyle sıralanıyor: Naim Dilmener , Hakan Tok , Şenay Düdek , Tolga Akyıldız , Asu Maro , M.Bilal Dede , Doğan Şener , Hulusi Tunca , Suat Kavukluoğlu , Ahmet Kamil Taşkın, Meltem Çelebioğlu , Jale Sinar , Sinan Doyan , Tufan Alper Akyüz, Atilla Aydoğdu , Pınar Çekirge , Eray Aytimur , Ateş Çelik , Murat Meriç , Ebru Çapa ve Onur Baştürk

Estetik dizaynı ve sadeliği bir araya getiren ürün yelpazesi ile dünya çapında tanınmış bir marka olan Bticino'nun katkılarıyla hazırlanan bu albümün prodüktörü Hakan Eren. Plak kayıtları Hakan Eren'in arşivinden alındı ve Hakan Eren ve Bora Ebeoğlu tarafından dijital ortama aktarıldı. Albüm kapak tasarımı ise Nazlı Ongan'a ait.

Albümü diskçalarınıza yerleştirin ve dans etmeye, eğlenmeye başlayın. Dinlerken kendinizi eski şarkılar çalınan bir partinin içinde bulacak ve parti bitsin istemeyeceksiniz. Geçmişe, eski güzel günlere yapacağınız yolculuk da cabası. Kısacası Ossi Müzik'le 45'likler bir kez daha dönüyor !

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)