Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Nükhet Duru - Sevgiyle El Ele
Sevgiyle El Ele
CD-1
1- HALDİ (BAŞ TANRI - URARTU) “SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Sibil Pektorosoğlu
2- HARP VE SULH “NÜKHET DURU, FERİKÖY İLKOKULU KOROSU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Mehmet Teoman
3- CAMBAZ “NÜKHET DURU, FERİKÖY İLKOKULU KOROSU”
Söz: Mehmet Teoman
4- BİR NEFES GİBİ “NÜKHET DURU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Mehmet Teoman
5- GOMİDAS “SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Sukiyas Kumruyan
6- HARAZADİ GARODI “SURP VARTANANTS KOROSU”
Duduk: ARMEN MKRTCHYAN
7- YEREVAN “LUSİ KAHVECİOĞLU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Armen Yergat
8- AŞNAN SER “BARTEV GARYAN - Vokal: Sibil Pektorosoğlu”
Söz: Armen Yergat
9- İKİ GÖZYAŞI “NÜKHET DURU”
Söz: Mehmet Teoman
10- CANIM YANDI “NÜKHET DURU”
Söz: Mehmet Teoman
11- ARGAYDZ CIRAK “SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Taniel Varujan
12- GÜNEŞ “NÜKHET DURU”
Söz: Mehmet Teoman
13- ANILAR “NÜKHET DURU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Mehmet Teoman
CD-2
1- ANİ “SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Hovannes Şiraz
2- HİSUS “SİBİL PEKTOROSOĞLU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Taniel Varujan
3- BANTUHT HAYER “BARTEV GARYAN - Vokal:Sibil Pektorosoğlu”
Söz: Hovannes Şiraz
4- İSTANBUL, İSTANBUL “NÜKHET DURU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Ülkü Aker (Taksim Edisyon)
5- GERİSİ VIZ GELİR “NÜKHET DURU”
Söz: Mehmet Teoman
6- AL BENİ DE YANINA “NÜKHET DURU”
Söz: Mehmet Teoman
7- YOTI TEGTEMPER “SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Manuel Köseyan
8- BOLSAHAY KUYR YEV YEGPAYR “SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Rober Haddeciyan, Makruhi B.Hagopyan
9- KALDIRIMLAR “NÜKHET DURU”
Söz: Mehmet Teoman
10- BENİ BENİMLE BIRAK “NÜKHET DURU, SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Mehmet Teoman
11- BİZ GÖÇMÜŞÜZ “NÜKHET DURU-SURP VARTANANTS KOROSU”
Söz: Mehmet Teoman, Makruhi B.Hagopyan

CENK TAŞKAN (MAJAK TOŞİKYAN) BESTELERİ EŞLİĞİNDE

NÜKHET DURU ve SURP VARTANANTS KOROSU

Ardı ardına yayınladığı albümlerle Türk popüler müziğinin geçmişini tozlu raflardan indiren Ossi Müzik’ten bir bomba daha! 19 Eylül 2005 gecesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Cenk Taşkan’ın (Majak Toşikyan) ‘35. Sanat Yılı’ kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen, “Sevgiyle El Ele” konserinin kayıtları, çift CD’den oluşan bir albüm olarak Ossi Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü.

Önemli bir birliktelik

Feriköy Ermeni Okulu’ndan Yetişenler Derneği tarafından hazırlanan konserde, popüler müziğin en önemli bestecilerinden Cenk Taşkan’ın (Majak Toşikyan) Türkçe ve Ermenice eserleri, Taşkan’ın yönettiği 40 kişilik orkestra ve 60 kişilik Surp Vartanants Korosu eşliğinde Nükhet Duru tarafından seslendirilmişti.

Konsere konuk sanatçı olarak Bartev Garyan da katılmış, Feriköy İlkokulu Korosu da iki şarkıda Nükhet Duru’ya eşlik etmişti. Gece boyunca Cenk Taşkan’ın Nükhet Duru’nun sesinden kulaklara yer etmiş Türkçe şarkılarının yanı sıra Ermenice bestelerinden de oluşan bir repertuar da sunuldu dinleyicilere. “Anılar”, “Beni Benimle Bırak”, “Gerisi Vız Gelir” bu şarkılardan sadece birkaçıydı. Son şarkı olan “Biz Göçmüşüz Buralardan” ise Nükhet Duru’nun hem Türkçe, hem Ermenice söylediği sözleriyle konsere çok anlamlı ve duygusal bir nokta koyuyordu.

Gösterilen yoğun ilgi nedeniyle 3 Ekim 2005’te tekrarlanan konser, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş müzakerelerinin başladığı günlere denk gelmesi nedeniyle de ayrı bir anlam taşıyordu. “AB yolundaki Türkiye’ye bir desteğimiz olabilir mi?” düşüncesiyle ‘35. Sanat Yılı’ konserini bu yöne çekmeye karar veren Cenk Taşkan, “Türkiye’de hiç Ermeniler böyle bir çıkış yapmadılar hükümetin arkasında durmak için. Bu fikri Patrik de çok sevdi. ‘3 Ekim'den önceye alın konseri. Türkiye’de yaşayan Ermeniler olarak AB yoluna baş koymuş bir hükümete yardımcı olmamız lazım dedi,” diye anlatıyordu bu kararının nedenini.

Barış ve kardeşlik çağrısı

Renklerin, seslerin, dinlerin ve dillerin bir bütüne dönüştüğü bu unutulmaz gecenin canlı kayıtları “Sevgiyle Ele Ele” albümüyle dinleyicilere sunuluyor. Bu albüm, asırlardır bir arada aynı topraklarda el ele yaşamış insanların barış ve kardeşlik çağrısı. Tüm politik oyunlara, hesaplara ve körüklenmeye çalışılan yapay düşmanlıklara sözle, sesle, müzikle verilmiş bir cevap. Etle tırnağın birbirinden ayrılamayacağının adeta canlı bir kanıtı.

“Sevgiyle El Ele”, sadece içerdiği siyasetler üstü mesaj ile değil, aynı zamanda Türk pop müzik tarihinde parmakla gösterilecek kadar az sayıdaki canlı konser kaydı albümlerinden biri olma özelliğiyle de müzik tarihine geçiyor.

Ossi Müzik tarafından yayınlanan albümün yapımcılığını ve prodüktörlüğünü, Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popüler müziğine ışık tutan Hakan Eren yapıyor. Tüm beste ve orkestra düzenlemeleri Cenk Taşkan’a ait olan konserin kayıtlarını Ahmet Gürbüz, tonmaister’liğini ise Taner Kayapınar gerçekleştirdi. Cenk Taşkan tarafından mixlenerek dijital ortama aktarılan albümün kapak tasarımı ise Ömer Ozan Erdoğan’a ait.

ORKESTRA

Piyano: Cengiz Baltepe

Keyboard: Cem İyibardakçı

Gitar: Petro Dıvarcı

Bas: Birkan Şener

Bateri: Mıgırdiç Garyan

Trompet: Erkut Gökgöz

Perküsyon: Soner Özer

Duduk: Armen Mkrtchyan

AKM Keman Grubu: Mürüvvet Şahin, İffet Tunalı, Kenan Aydın, Gülten Çapan, Gülnur Kızılçay, Hülya Özalaşar, Ali İhsan Ünal, Ercan Erdinç, Seda Hoşses, Levent Güner, Perran Elçin

Viola Grubu: Ersin Pamukçu, Türkmen Güler, Hakkı Çakar, Çimen Çakar, Tuncer Özpay, Ümit Asyalı

Viyolonsel Grubu: Mert Gürel, Pınar Duruk, Sami Öztop, Jülide Eke

SURP VARTANANTS KOROSU

SOPRANO

Alis Şahinoğlu, Anet Delgi, Anet Sirganyan, Armine Şahinoğlu, Aylin Altıntopuz, Bianka Kumruyan, Karin Yazıcıyan, Lusi Kahvecioğlu, Melisa Şamlı, Natali Kayserilioğlu, Nazlı Minaslı, Sera Yöndem, Serda Noryan, Sibil Pektorosoğlu, Şila Babayi, Süzet Pınarbaşı, Talar Pintioğlu, Talin Fırtına, Tanya Kuyumcu, Vilma Akpeştemalcıyan

ALTO

Ani Saracan, Bercuhi Demirtaş, Eliz Çokşen, Karen Terziyan, Lora Dindar, Maral Aral, Melisa Haciroğlu, Tanya Evhan

BAS

Alber Gülbenk, Alen Hacınlıyan, Ared Uncıyan, Arto Drameryan, Arto Nalcı, Aykun Kasakyan, Burak Takvoryan, Dayk Sarer, Hampo Küçükyan, Kevork Tüysüz, Krikor Muradyan, Mardik Bengliyan, Nubar Güzeldevletyan, Oşin Şirinpınar, Sirun Sirunyan, Yervant Sabukyan

TENOR

Arman Fent, Arman Tarakçıyan, Artür Mesropyan, Burak Cihanoğlu, Haçik Pınarbaşı, Hayko Kahvecioğlu, Hovsep Kuyumcuyan, Krikor Terziyan, Püzant Teller, Rudi Babayi, Saro Bengliyan, Saro Siraganyan, Serdar Kahvecioğlu, Şetrak Davuthan, Ümit Sakman, Vahe İşlemecioğlu

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)