Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Seçil Heper - En İyileriyle
En İyileriyle
1- Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım
Söz: Şerafettin Özdemir Müzik: Ümit Mutlu
2- Gözlerin Bir İçim Su
Söz:Ş.Kemalettin Yakar Müzik: Ferit Sıdal
3- Muhabbet Bağına Girdim
Söz:Anonim Müzik: Saadettin Kaynak
4- Kara Bulutları Kaldir Aradan
Söz:R.Gökalp Arkın Müzik: Saadettin Kaynak
5- Madem Küstün Dargındın
Söz-Müzik: Yusuf Nalkesen
6- Bak Yeşil Yeşil
Söz: Mehmet Erbulan Müzik: Mustafa Seyran
7- Bir Dünya Yarattım
Söz: Taner Şener Müzik: Erol Sayan
8- Saymadım Kaç Yıl Oldu
Söz-Müzik: Yusuf Nalkesen
9- Dargin Ayrılmayalım
Söz-Müzik: Yusuf Nalkesen
10- Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor
Söz: Ülkü Aker Müzik: İrfan Özbakır
11- Artık Bu Solan Bahçede
Söz: F.Nafiz Çamlıbel Müzik: Alaeddin Yavaşça
12- İçimde Kim Vardır
Söz-Müzik: Yusuf Nalkesen
13- Ayrılık Yaman Kelime
Söz: Vecdi Bingöl Müzik: Saadettin Kaynak
14- Doymadım Sana
Söz-Müzik: Nevzat Akay
15- Saçının Tellerine
Söz:Tarık Hatusil Müzik: Selahattin İnal
16- İndim Havuz Başına
Söz-Müzik: Anonim
17- Artık Yeşerecek Bir Dalım Yok
Söz: Türkan Ateş Müzik: Necdet Tokatlıoğlu
18- Dost Bildiklerim
Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan Müzik: Muzaffer Özpınar
19- Sen Çizdin Kaderimizi
Söz: Nurettin Öncel Müzik: Selami Şahin

EN İYİLERİYLE SEÇİL HEPER

Kısa dalga radyolardan, çıtırtılı 45’lik plaklardan, ışıl ışıl gazino sahnelerinden süzülerek kulaklarımıza yer eden nağmeler; aradan yıllar geçse de hiç eskimemiş, ezberimizden hiç silinmemiş o unutulmaz şarkılar… Ve o yıllar boyu o şarkılara sesiyle hayat vermiş bir büyük yıldız; Seçil Heper.

Türk müziğinin eşsiz sesi Seçil Heper, usta yorumculuğu ve üslubu kadar zerafeti, güzelliği ve sahne hakimiyetiyle de bir döneme imzasını atmış isimlerden biriydi. Tek kanallı siyah beyaz televizyonumuzun haftada bir yayınlanan eğlence programlarında ekrana çıktığında nefesler tutulurdu. Her yeni çıkan plağı, Türk müziği dinlenilen her eve mutlaka girer, defalarca dinlenirdi. İsmi hangi gazinonun neonlarında en tepeye yazılsa, o gazino günlerce dolup dolup boşalırdı.

Uzun süredir sahne ve albüm çalışması yapmayan Seçil Heper yıllar sonra geri dönüyor!

“Su Katılmamış” Türk Sanat Müziği ve Seçil Heper !

Popüler müzik tarihinin sesli arşivine Ossi Müzik tarafından eklenen son halka, “En İyileriyle Seçil Heper” adını taşıyor. Bu albümde Seçil Heper, 1973-1976 yılları arasında seslendirdiği alaturka müziğin en güzel örnekleriyle bizi gazinoların ihtişamlı günlerine geri götürüyor, hafızalarımızı tazeliyor.

Gazinoların çok revaçta olduğu günlerde Ankara Radyosu’ndan sahnelere geçen Seçil Heper, gazino sahnesinde sadece sesi ve güzelliği ile değil, bir radyo sanatçısı olmasının verdiği bilgi ve terbiye ile de gönülleri fethetti. Uzun süredir müzik dünyasından ayrı olmasına rağmen hafızalardan hiç silinmeyen Seçil Heper’in bu albümündeki şarkıların hepsi orijinal plak kayıtlarından CD/Kaset formatına aktarıldı. “Su katılmamış” Türk Sanat Müziği eserlerini özleyenler, “En İyileriyle Seçil Heper” albümünü dinlemeye doyamayacaklar.

Albüm zengin içeriği ile dikkat çekiyor.

Popüler alaturka müziğimizin, “Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım”, “Dargın Ayrılmayalım”, “Gözlerin Bir İçim Su”, “Bak Yeşil Yeşil” ve “Muhabbet Bağına Girdim” gibi, birbirinden eşsiz 19 şarkısı var bu albümde. Üstelik şarkıların tamamı ilk kaydedildikleri haliyle, yani orijinal versiyonlarıyla yıllar sonra ilk kez CD formatında yayınlanıyor.

Ossi Müzik tarafından yayınlanan albümün prodüktörlüğünü, Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk müziğinin kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren yapıyor. Orijinal plak kayıtları Bora Ebeoğlu ve Hakan Eren tarafından dijital ortama aktarılarak meydana gelen albümün kapak tasarımı ise Nazlı Ongan’a ait.

Gazino günlerinin göz kamaştıran yıldızlarından Seçil Heper ile yeniden buluşma zamanı. Söylediği her makamın, her notanın, her kelimenin hakkını veren, abartısız, zarif ve bir o kadar da etkili yorumuyla Seçil Heper, yıllar sonra tekrar dinleyicisiyle buluşuyor. Bu albüm Türk müziğine ve Türk müziğinin bütün ustalarına adeta bir saygı selamı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)