Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Eskici - Orijinal Bir Şey Lazım
Orijinal Bir Şey Lazım
1- HAYDİ GÜL
Söz-Müzik:İlkay Dindar
2- GELME ÜZERİME
Söz-Müzik:İlkay Dindar
3- ÜÇ (Feat:Demet Sağıroğlu)
Söz-Müzik:İlkay Dindar-Doğuşcan Durgel
4- ZULA
Söz-Müzik:İlkay Dindar
5- NECMETTİN
Söz-Müzik:İlkay Dindar
6- ESKİSİ GİBİ
Söz-Müzik:İlkay Dindar

2005 yılında lise zamanlarında kurulan ve 7 yıldır müzik yapan ESKİCİ grubu farklı tarzları, eğlenceli şarkıları ve yorumlarıyla ilk albümleri "ORİJİNAL BİR ŞEY LAZIM" Ossi Müzik etiketiyle yayınladılar.

İlkay Dindar (gitar&vokal) ve Doğuşcan Durgel (bas&back vokal)'den oluşan grup 2009 yılında başlayan, Acun Medya tarafından hazırlanan "Yetenek Sizsiniz Türkiye" programında yarı finale kadar kalarak ülke çapında seslerini duyurmayı başarmışlardır. Acun Ilıcalı'nın da desteğiyle amatör dönemlerinde KEMANCI Rock Bar olmak üzere ülkenin pek çok yerinde sahne almışlardır.

Grup, Yapımcı Hakan Eren'le tanışmasından sonra "Orijinal Bir Şey Lazım" albümünün temellerini attılar ve Aralık 2012 tarihinde 13 Studios'ta Uğraş Çömez aranjörlüğünde kayıtlara başladılar. Kayıt aşamasında yolları Demet Sağıroğlu ile kesişen grup, kendilerine bir parçada eşlik etmesini istediler. Demet Sağıroğlu teklife sıcak bakınca albümdeki "Üç" adlı şarkıyı birlikte seslendirdiler. Albümde Eskici’ye eşlik eden diğer müzisyenler ise İlkay Canaydın (davul), Cihan Erkene(klarnet&perküsyon) dan oluşmaktadır.

Mart 2013 tarihinde kayıtları tamamlanan albüm kendilerine ait olan "Haydi Gül", "Necmettin", "Gelme Üzerime", "Üç", "Zula", "Eskisi Gibi" olmak üzere 6 şarkıdan oluşmaktadır. Grup ise ilk albümleri hakkında düşüncelerini "Gerçek duygularla yazılmış, hissedilerek çalınıp söylenmiş, klasik bir Türkçe rock albümü" olarak nitelendirmektedirler.

ESKİCİ bu ilk albümlerinin ilk klibini Sina Aydın yönetmenliğinde "Gelme Üzerime" şarkısına Edirne Pena Cafe&Pub’da iki günlük bir çalışma ile çektiler.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)