Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram

Yayın Tarihi: Ağustos 2010
Yapım: Ossi Müzik
Yapımcı: Hakan Eren
Prodüktör: Yeşil Giresunlu
Digital Mastering: Bora Ebeoğlu – Hakan Eren
Arşiv: Hakan Eren
Kapak fotoğrafı: Cemil Ağacıkoğlu
Baskı: Onur Ofset
Özel Teşekkür: Hakan Tok, Ertan Akar

BALET PLAK’a bu albümün baskısı için verdiği
destekten dolayı teşekkür ederiz. Hakan Eren
» Bülteni indir
» Büyük kapağı indir
» Bulunduğu albümler
» Satın al
Albümü bulabileceğiniz bazı adresler:
Spotify
Esen Shop
D&R

» Önceki Albüm
» Sonraki Albüm

» Twitter'da paylaş
» Facebook'ta paylaş

Benim Şarkılarım
/ Hümeyra
1- YAŞAMAYA DAİR (Nazım Hikmet-Hümeyra)
2- TUTSANA ELLERİMİ (Müştak Erenus-L.Becguet-Hümeyra)
3- DERDİMİ DÖKERSEM (Aşık Veysel-Hümeyra)
4- USTA (Refik Durbaş-Esin Engin)
5- YILDÖNÜMÜ (Refik Durbaş-Hümeyra)
6- HIRÇIN PARAMPARÇA (Renin Gül--Hümeyra)
7- EY GÖNÜL (Aziz Nesin-Esin Engin)
8- PERİŞAN (Karacaoğlan-Hümeyra)
9- KELİMELERİNİN (Nazım Hikmet-Hümeyra)
10- BODRUM'DA (Bora Ayanoğlu-Hümeyra)
11- ŞARKILARIM (Aziz Nesin-Hümeyra)
1984 yılında 33’lük plak formatında, sadece 2222 adet basılan bir albüm vardı. Pop müziğin pek de rağbet görmediği o günlerde meraklılarının satın aldığı bu albüm, yıllar sonra bir efsane gibi dilden dile dolaştı, plak koleksiyoncularının en çok peşinde koştuğu albümlerden biri oldu. “Issız Adam” filmi sayesinde ise bu plağı hiç bilmeyenler de öğrendi. Ve şimdi o plak, Ossi Müzik etiketiyle, CD formatında müzik marketlerde: Hümeyra - “Benim Şarkılarım”.

Bugünkü neslin daha ziyade oyuncu olarak tanıdığı Hümeyra, aslında şarkı söyleyerek tanınmıştı. Şarkıcılık kariyeri boyunca popüler müziğin genel seyrinin dışında durdu ve kendine ait bir tarz yarattı. “Benim Şarkılarım” Hümeyra’nın tamamen o kendine has tarzını yansıtan ve müzikalitesi çok yüksek şarkılardan oluşan özel bir albüm.

Albümde Hümeyra ve Esin Engin’in besteleri, Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Refik Durbaş, Müştak Erenus, Aşık Veysel ve Karacoğlan gibi Türk edebiyatının önemli isimlerinin dizeleri var. Tamamen akustik olarak kaydedilen albüm, müzik yazarları tarafından Türk popunun efsane çalışmalarından biri olarak tanımlanıyor.

Zamanında çok az sayıda basıldığı ve ikinci bir baskısı yapılmadığı için yıllardır piyasada bulunmayan bu albümün plak baskısındaki tüm şarkılar, plaktaki sıralamasıyla CD formatında karşımıza çıkıyor. Bir büyük sanatçıdan, arşivlerde mutlaka bulunması gereken çok özel bir albüm bu.

Hümeyra - “Benim Şarkılarım” albümünün yapımcısı Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Kartonet yazısını Asu Maro’un yazdığı albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı.

Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.