Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram
Jale - Sandık Lekesi
Sandık Lekesi
/ Jale
1- SANDIK LEKESİ
Söz-Müzik: Sezen Aksu
Düzenleme: Hasan Çiçek
JALE’DEN YENİ SİNGLE
“SANDIK LEKESİ”
Türk pop müziğinin özel seslerinden Jale, söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan yeni single çalışması “SANDIK LEKESİ” ile müzikseverlerle buluşuyor.
Kendine has yorumu ve birbirinden duygulu şarkılarıyla anılarımızda iz bırakan Jale, bu yaz sevenlerine Gülben Ergen’in 2002 yılında yayınlanan “Sade ve Sadece” isimli albümünde seslendirdiği bir Sezen Aksu şarkısı olan “SANDIK LEKESİ” ile sesleniyor.
Jale düzenlemesini Hasan Çiçek’in, müzik direktörlüğünü Metin Özülkü’nün yaptığı “SANDIK LEKESİ” single’ının kapak fotoğrafı için Yaşar Şenyüz’ün objektifine poz verdi. Single’ın kapak tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı.
Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlanan “SANDIK LEKESİ” single’ında Jale’ye; Bahar Koçak, Metin Özülkü, Hasan Çiçek, İbrahim Demirtan vokalleriyle eşlik ettiler. Şarkının mix’i Mustafa Karaduman, mastering’i Emre Kıral tarafından yapıldı.
“Sandık Lekesi” nin video klibi Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde İstanbul’un en yeni, en şaşalı mekanı Dada Salon Kabarett’te çekildi. Klibinde kostümleri ve tarzıyla Marilyn Monroe, Liza Minnelli, Audrey Hepburn gibi Hollywood yıldızlarına göndermeler yapan Jale’ye dört erkek dansçı eşlik etti.

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube kanalı)

Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.