Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram
Suzan Aktay - Mucize
Mucize
/ Suzan Aktay
1- ÇAPKIN.
Söz - Müzik;Emre Kaya
2- MUCİZE
Söz: Ulaş AY Müzik: Bülent Özdemir
3- AŞK BU DEĞİL
Söz: İlker Karaman Müzik: Bülent Özdemir
4- AŞK BU DEĞİL - Remix
2010 yılının aşk şarkısı ‘’MUCİZE’’ olacak!
13 yıldır Newyork'da yaşayan ve Amerika'da şarkı söyleyen Suzan Aktay Türkiye'de bir albüm hayali kurması ile başlayan çalışmalarını 17 Haziran'da gerçekleştiriyor. Ossi Müzik etiketiyle raflarda yer alacak olan albüm için Türkiye'nin en önemli besteci ve aranjörleriyle çalışma şansı bulan Suzan Aktay zorlu serüvenini ‘’Mucize’’ maxi single'ı ile gerçekleştiriyor. Üç yeni şarkıdan ve bir remix versiyondan oluşan maxi single için Lale Devri, Cennet, Kaçak gibi en önemli bestelerin sahibi Bülent Özdemir'den herkesin talip olup alamadığı Mucize isimli şarkıyı alan Suzan Aktay 17 Haziran'ı sabırsızlıkla bekliyor. Sözlerini Ulaş Ay'ın yazdığı şarkıya Newyork'da çekilen klibi beğenmeyerek ikinci bir klip çeken Suzan Aktay yeni klibinde yönetmen Eyüp Dirlik ile çalıştı. Kardeşi Ümit Aktay ve Gencer Bavbek’in çektiği fotoğraflarla raflarda yerini alacak maxi single için herşeyin daha iyi olması için bir çok çalışma ikinci defa yapıldı. Bülent Özdemir'in ‘’Mucize’’ ve ‘’Aşk Bu Değil’’ şarkılarının yer aldığı maxi single'ın diğer şarkısı ise genç yetenek Emre Kaya'nın ‘’Çapkın’’ şarkısı oldu. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Deniz Seki gibi isimlerin aranjörlüğünü yapan Murat Yeter ile çalışan Suzan Aktay'ın ‘’Aşk Bu Değil’’ şarkısına Murat Uncuoğlu remix yaptı. İsmail Tunçbilek, Erdinç Şenyaylar, Cengiz Ercümer, Kirpi Bülent, Gündem Yaylı Grubu, Cihan Okan, Yeşim Vatan, Sibel Gürsoy, Ercüment Vural gibi pek çok önemli müzisyenin enstrümanları ve vokalleri ile eşlik ettikleri albümün vokal koçluğunu Cihan Okan yaptı.
Herkes Amerika'ya o vatanına seslenmek istedi!
Türkiye'de İstanbul Devlet Konservatuarı klasik şan eğitimi ve sonrasında Erdem Siyavuşgil'den şan dersleri alan Suzan Aktay 13 yıl önce eğitim için gittiği Amerika'da pek çok önemli klüp ve organizasyonda halen sahne alıyor. En büyük hayalinin Türkiye'de bir albüm yapmak olduğunu ve ülkeme daha çok gidip gelmek için hatta dönmek için nedenim olmasını istediğini söyleyen Suzan Aktay hayalini gerçekleştirdi. Herkesin Amerika hayalleri var benim ise ülkemde daha çok kişiye şarkı söyleme hayalim vardı ‘Mucize’m gerçek oldu dedi. Amerika'da yaptığı sahne çalışmalarında 30’a yakın dilde şarkı söyleyen Suzan Aktay umarım yaptığım show ve şarkılarımı ülkemde de sunabilme şansım olur dedi.
MUCİZE
Bir mucizeymiş artık bana dönmen
Bak günler geçti haber yokmuş senden
Ben kanarmıyım hiç yalancı yıldızlara
Gözlerim yollarda beklerim yıllarca
Döneceksin mutlaka
Kokun hala yastığımda
Sevgilim hasret sana
Mucizeler zor diyorlar
Böyle bir aşk yok diyorlar
Seni nasıl sevdiğimi
İnanki bilmiyorlar
Mucizeler zor diyorlar
Böyle bir aşk yok diyorlar
İnan İnan İnan bilmiyorlar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube kanalı)

Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.