Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram

Yayın Tarihi: Ekim 2009
Yapım: Ossi Müzik
Yapımcı: Hakan Eren
Düzenlemeler: Zafer Dilek
Kayıt: Esat Kıral
Stüdyo: Marşandiz
Arşiv: Zafer Dilek-Hakan Eren
Digital Mastering: Bora Ebeoğlu, Hakan Eren
Grafik Tasarım: Şeref İnce
Baskı: Onur Ofset
» Bülteni indir
» Büyük kapağı indir
» Bulunduğu albümler
» Satın al
Albümü bulabileceğiniz bazı adresler:
Spotify
Esen Shop
D&R

» Önceki Albüm
» Sonraki Albüm

» Twitter'da paylaş
» Facebook'ta paylaş

Oyun Havaları
/ Zafer Dilek
1- KOLBASTI OYUN HAVASI
2- TOKAT SARMASI
3- SULTAN ÇİFTETELLİSİ
4- ARABİ OYUN HAVASI
5- EMİNEM
6- TULUM
7- FASULYA
8- DÖKTÜRÜ
9- KONYALI
10- BAHRİYE ÇİFTETELLİSİ
11- KELLE
12- ADANA ÇİFTETELLİSİ
13- KAZANCI OYUN HAVASI
14- ADANALI
ZAFER DİLEK "OYUN HAVALARI"
Ossi Müzik popüler müziğin farklı türlerindeki saklı hazinelerini gün ışığı çıkarmaya bir enstrümantal albümle devam ediyor: Zafer Dilek ve “Oyun Havaları”.

Gerek popüler şarkılara yaptığı düzenlemeler, gerek solo çalışmaları, gerekse Hülya ve Banu Kırbağ kardeşlerle kurduğu Zafer-Banu-Hülya, Zafer Dilek’i yetmişlerin en gözde müzisyenlerinden biri haline getirdi. Dönemin en sevilen plaklarında aranjör olarak imzası olan Zafer Dilek, o günlerin modasına uyarak bir de düzenlemelerini yaptığı bir “Oyun Havaları” albümü yayınladı.

Yayınlandığı 1977 yılında çok sevilen, ancak sadece plak formatında piyasaya sürüldüğü için bugünlere ulaşamayan bu albüm, yıllar sonra ilk kez, bu defa CD formatında yayınlanıyor.

33’lük plağın orijinal kayıtlarının yanı sıra kapağı da birebir basıldı. Albüm, özellikle bugün için bile hayli cesur kapağıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

1977 yılı orijinal plak kayıtlarından yola çıkılarak yapılan albümün yapımcısı şimdiye kadar bir sürü plak kayıtlarını gün yüzüne çıkaran Hakan Eren. Albümde yer alan şarkıları digital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak tasarımı orijinal plak kapağından Şeref İnce tarafından aktarıldı.

Tüm zamanların en sevilen oyun havalarını dinlemek ve eğlenmek için bundan daha bir seçenek olamaz.


Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.