Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram
Yeliz - Aşk Alfabesi
Aşk Alfabesi
/ Yeliz
1- AŞK ALFABESİ
Söz-Müzik: Şemi Diriker (Ossi Müzik)
Düzenleme: Serkan Balkan
-- --
İlk sayfada dört mutlu göz
Karşılaşan bakışlar
Sonra gelir bir tatlı söz
Alfabemiz böyle başlar
-
Elden ele dolaşır yüzyıllardan beri
Değişmeden bir tek kelimesi
Kim yazmış, kim çizmiş, kim basmış belli değil
Hecelenir bu aşk alfabesi
-
Bambaşkadır her sayfası
Bazen dudaklar birleşir
Göz yaşları yetmez bazen
Bazen bir tek söz yetişir
-
Son sayfası, son sayfası bilmem neden koparılmış
Çok aradım bu sayfayı yazık hiç gören olmamış
-
Herkes kendi gönlünce yazsın bu sayfayı
İster açsın isterse kapatsın
Sen bize aşk öğreten, aşk alfabesi
Sen dün vardın, yarın yine varsın
Bugün varsın, yarın yine varsın
Sen hep vardın, hep var olacaksın
YELİZ’İN “AŞK ALFABESİ”
Kendine has ses rengi ile Türk pop müziğinin en etkileyici kadın yorumcularından biri olan Yeliz, geçen yıl yayınladığı slow şarkının ardından, bu yaz hep bir ağızdan eşlik edeceğimiz “Aşk Alfabesi” single’ı ile müzikseverlerle buluşuyor.
1974 yılında Yeşim’in seslendirdiği, 70’li – 80’li yıllarda Türk filmlerinin, günümüzde de gençlik dizilerinin vaz geçilmezlerinden olan “Aşk Alfabesi” nin söz ve müziği Şemi Diriker’e ait. Şarkının duygusuna sadık kalınarak yapılan yeni düzenlemesinde ise Serkan Balkan’ın imzası var.
Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşan “Aşk Alfabesi”; Pelin Erçelik Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde, Fuat Özdolgun’un müzik yönetmenliğinde Stüdyo Voice’da kaydedildi. Mix ve masteringini Özgür Yurtoğlu’nun yaptığı şarkının klibi Efe Cansoy’un yönetmenliğinde Beykoz’da çekildi. Video klipte Yeliz’e, Cevahir ve Hüseyin kardeşler olarak tanıdığımız ikizlerden Hüseyin Önder eşlik etti. Single çalışmasının grafik tasarımını Özlem Semiz hazırladı. Yeliz, projenin imaj fotoğrafları için moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz’ün objektifine poz verdi.

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube kanalı)

Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.