Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram

Yayın Tarihi: Ocak 2019
YAPIM: OSSİ MÜZİK www.youtube.com/ossimuzikTR
YAPIMCI: HAKAN EREN www.twitter.com/erenhakan
PRODÜKTÖR: ONUR YURDATAPAN
STÜDYO: ŞAT (Baha Boduroğlu-Taner Çelensü)
ORKESTRA: Dün Bugün Yarın
HOP PLAK - 1976
DIGITAL MASTERING: BORA EBEOĞLU-HAKAN EREN-ABBEY ROAD STUDIOS (Londra)
KAPAK-TASARIM: Dilşat

PLAK DAĞITIM: Plak ve Ben

Sipariş: info@plakveben.com
www.plakveben.com
» Bülteni indir
» Büyük kapağı indir
» Bulunduğu albümler
» Satın al
Albümü bulabileceğiniz bazı adresler:
Spotify
Esen Shop
D&R

» Önceki Albüm
» Sonraki Albüm

» Twitter'da paylaş
» Facebook'ta paylaş

Yayınlanmaz
/ Esmeray
LP’DE YER ALAN ŞARKILAR:
1- UNUTAMA BENİ
2- İlk MUHABBET
3- GARİP ANAM
4- ELVEDA YAVRUM
5- SORUYOR MUSUN?
6- BÜYÜMSÜN
7- 13,5
8- OYLUM OYLUM
9- KINA HAVASI
10- BİR GÜN GELECEK
Ossi Müzik-Plak ve Ben’in Türk popüler müziğinin sesli arşivini bugünlere taşımak maksadıyla 2016 yılında başlattığı LP harekâtı, “ESMERAY-Yayınlanmaz” plağıyla devam ediyor.

Henüz çocuk denecek yaşta İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkmaya başlayan Esmeray , ilk plağını üzerinde adı yazmasa da 1974 yılında doldurdu. Bir Şat Yapım projesi olan Kim Bunlar grubunun solisti olarak girer ilk kez stüdyoya. Ardından yine aynı yıl ilk ve son kez düzenlenecek Toplu İğne Beste Yarışmasında, eşi Şemi Diriker’in bestesi “Unutama Beni” ile finale kalır ve yarışmayı birincilikle bitirir.

Esmeray’ın 1976 yılında yayımlanmış on şarkının yanı sıra Esmeray’ın kendi sesinden şarkılarının hikayelerini anlattığı bu albümün en büyük özelliği TRT denetimine karşı yapılan bir hareketti. Esmeray denilince akla gelen ‘’Unutama Beni’’ ve Esmeray’ın çok sevilen “Oylum Oylum”, “13,5” ve “Büyümsün” gibi hit şarkılarla da başından sonuna dek dinlemeye doyamayacağınız bu plağın şarkılarında Şanar Yurdatapan, Oktay Yurdatapan, Aysel Gürel, Baha Boduroğlu ve bugün aramızda olmayan eşi Şemi Diriker’in imzaları var.

25 Mart 2002’de sımsıcak sesi ve unutulmaz şarkılarını ardında bırakarak hayata gözlerini yuman Esmeray’ın müzik kariyerinin ilk yıllarını gün ışığına çıkaran bu plağın şarkıların tamamı orijinal plak kayıtlarından oluşuyor ve Londra Abbey Road stüdyolarında yeniden hazırlandı.

Esmeray’ın oğlu Kaan Diriker’in desteği ile hazırlanan “ESMERAY-Yayınlanmaz” plağının yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki şarkıları plaklardan dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı Dilşat tarafından 1975 yılında yapıldı.


Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.