Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram
Mazhar Fuat Özkan - Geldiler
Geldiler
/ Mazhar Fuat Özkan
1- ALİ DESİDERO
2- ANINDA GÖRÜNTÜ
3- MECBUREN
4- BİTİR
5- ATEŞ-İ AŞKA
6- SUDE
7- İK BEN
8- ALATURKA
9- NEREDEYİZ
10- GEÇİNİZ
ALİ DESİDERO – ANINDA GÖRÜNTÜ – MECBUREN – SUDE – İK BEN…
‘’MAZHAR FUAT ÖZKAN – GELDİLER’’ LP
Efsane grup Mazhar-Fuat-Özkan’ın unutulmaz bir albümü daha, Ossi Müzik - Plak ve Ben etiketiyle, yıllar sonra yeniden plak olarak raflarda yerini alıyor. Grubun 1990 yılında yayımlanan ve bugün piyasada bulunmayan “Geldiler” adlı albümü, 28 yıl sonra ilk defa plak olarak müzik marketlerde!
Seksenli yıllarda ülkenin en popüler grubu olmayı başaran ve gençlere yeniden Türkçe popu sevdiren Mazhar-Fuat-Özkan, bu albümle doksanlı yıllarda yaşanacak pop patlamasının da öncülerinden oldu. Bu albümde Türkçe pop, ilk kez rap müzikle tanıştı. “Ali Desidero” ve “Anında Görüntü” bugün bile hala ezbere söylenen MFÖ şarkıları.
Bu albümde yer alan iki şarkı, hiçbir dilde anlamı olmayan kelimelerden oluşturulmuş şarkı sözleriyle dikkat çekmiş ve bu da Türk popunda bir ilk olmuştu. Daha sonra Sezen Aksu tarafından da seslendirilen “Sude” ve “İk Ben”.
Yıllar boyunca MFÖ konserlerinde hep bir ağızdan söylenen “Mecburen” de albümün bir başka unutulmaz hiti.
Tasavvuf müziğine göndermeler yapan “Ateş-i Aşka” ve Mazhar Alanson’un “Edip Cansever’in şiirini okuduğu “Geçiniz”, bu önemli albümün diğer dikkat çekici şarkıları.
“MFÖ-Geldiler” albümünün yapımcısı Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Kapak grafik tasarımı orijinal albümün kapak resimlerinden Özlem Semiz tarafından uyarlandı.
BU YAPIM MELKİ STÜDYOLARINDA KAYIT EDİLMİŞTİR VE LIVINGSTON/LONDON STÜDYOLARINDA MİX EDİLMİŞTİR.
ÇALANLAR
Fahir Atakoğlu : Tuşlu Çalgılar, Synt bas, drum program
Ayhan Sicimoğlu: Bongo, Darbuka
Mazhar Alanson : Harmonika
Fuat Güner : Akustik ve Elektro Gitar
Özkan Uğur : Perdesiz Bas
Düzenleme : Mazhar-Fuat Özkan ve Fahir Atakoğlu
Kız Sesi : Deniz Kaya
Kapak Fotoğraf : Sami Pekşirin
Kapak Boyama : Gülden Karuv
TEŞEKKURLERİMİZLE
Yeşil Giresunlu,Yaşar Kekeva, Kadir Mertbaşoğlu, Ahmet Özhan,Tarık Verkin,Arıoba, Mustafa Oğuz, Fahir Atakoğlu , Martin Spencer, Türk Folk Ve Tasavvuf Musikisi, Derneği, Melih Kibar ve Melki Çalışanları, Rıza Erikli, Hadiye Güner, Hale Alanson, Aysun Aslan Uğur, Eda Alanson, Ayla Alanson, Namık Arıkal, Turgut Berkes, İzzet Öz, Selçuk Milar, Ahmet Hatipoğlu, Peter ve Beyhan Murphy, Chris, MMY ve Balet Çalışanları, Deniz Kaya, Orhan Atasoy, Cengiz Teoman, Jon Mailison, Cleire Davies, Jerry Boys, Refo Color, SamiGüner, Derya ve Gül Ataker, Duyal Karagözoğlu
Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.