Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram
Çeşitli Sanatçılar - Bir Zamanlar-1 LP
Bir Zamanlar-1 LP
/ Çeşitli Sanatçılar
PLAK-1
1- UĞUR AKDORA - HAYIRDIR İNŞALLAH
2- YEŞİM - OLMAZ BÖYLE ŞEY
3- AYŞE MİNE - DEMEK Kİ ÖYLE
4- SERPİL BARLAS - OLDU OLANLAR
5- MERAL-ZÜHAL - YETER Kİ ANLA
6- ERKUT TAÇKIN - BEYAZ EV (197
7- BANU - ÖLSEM DE BİR , KALSAM DA BİR – BANU
8- ESMERAY - UNUTAMA BENİ
9- ZALİHA - BEKLENMEYEN MİSAFİR
PLAK-2
1- FUNDA - AFFETMEM
2- MELİKE DEMİRAĞ - NİNNİ
3- RÜÇHAN ÇAMAY - PARA PARRA PARRRA...
4- EROL BÜYÜKBURÇ - GENÇLİK ŞARKISI
5- SEMİHA YANKI - SICAK SIMSICAKSIN
6- TURGAY MERİH - ÇALSAM BİRGÜN KAPINI
7- MEHMET TANERİ - BİR ZAMANLAR
8- ERCAN TURGUT - TÖVBE
9- EROL EVGİN - GEL DE YANMA
10- ANNE MARIE DAVID - NEŞELİ GENÇLERİZ
19 Hit ‘’BİR ZAMANLAR’’ albümünde (İkili LP)
Popüler müzik tarihinin 70’li yıllarından tam 19 şarkıyı bir araya getiren BİR ZAMANLAR karma albümü, Ossi Müzik ile Plak ve Ben sitesi işbirliğiyle piyasada. 45 devirli plakların peynir ekmek gibi satıldığı o yıllarda her biri dillere düşmüş, ezber edilmiş ve yıllar boyu unutulmamış 19 şarkı, bu albümle plak formatında yayınlanıyor. İşte albümde yer alan şarkılar:
Uğur Akdora’nın büyülü sesiyle kulaklarımızda, “Hababam Sınıfı Uyanıyor” filminin o unutulmaz koğuş sahnesiyle hafızalarımızda yer eden “Hayırdır İnşallah”.
Yine Türk filmleri sayesinde o günlerden bugünlere taşınmış bir başka unutulmaz şarkı ve Türk popunun en dokunaklı seslerinden biri: “Olmaz Böyle Şey” ve Yeşim.
Popüler müziğe büyük umut vaat ederek adım atan, ancak 80’lerde arabesk müziğe transfer olan Ayşe Mine’nin ilk 45’liğinden unutulmaz bir hit: “Demek ki Öyle”.
Doğudan batıya sesini yıllar boyu dünyaya duyurmuş, yakın zamana dek devam eden televizyon programıyla herkesin sevgilisi olmuş Serpil Barlas ve bir dönem fırtınalar estirmiş şarkısı “Oldu Olanlar”.
Türk popunun ilk ikiz solistleri olarak büyük ilgi gören ve şarkıları dillerden dillere dolaşan Meral-Zuhal ikilisinden “Yeter ki Anla”.
Türk rock müziğinin öncülerinden Erkut Taçkın ve popüler müziğin klasikleşmiş şarkılarından biri: “Beyaz Ev”.
Yıllar önce Zuhal Olcay, daha sonra Deniz Seki tarafından yeniden yorumlanan ve bu defa sahibinin sesinden, Banu’nun yürek yakan yorumuyla karşımıza çıkan “Ölsem de Bir Kalsam da Bir”.
1974 Toplu İğne Şarkı Yarışması’nda Esmeray’a birincilik kazandıran, onu tüm Türkiye’ye tanıtan ve yıllar boyu tüm âşıkların marşı olan şarkı: “Unutama Beni”.
Türküden çigana, poptan aranjmana her türde şarkı söylemiş ve güçlü sesiyle çok sevilmiş Zaliha ve Türk popunun en önemli romantik klasiklerinden biri: “Beklenmeyen Misafir”.
Bugünlerde bir reklam filminde kullanılarak tekrar gündeme gelen “Affetmem” ve sadece iki 45’lik plakla adını popüler müzik tarihine yazdırmış Funda.
Tavrı, tarzı ve duruşuyla Türk popunun farklı bir yerinde duran Melike Demirağ ve bir dönem televizyonda sıklıkla yayınlanmaktayken, sözlerindeki “gizli” mesajın anlaşılmasından sonra TRT tarafından yasaklanan şarkısı: “Ninni”.
Türk popunun “diva”larından Rüçhan Çamay ve tıpkı “Ninni” gibi bir dönem TRT’nin yasaklı şarkılar listesinde yer almış, ancak güncelliğini bugün dahi yitirmemiş “Para Parra Parrra”.
Popüler müziğin en önemli kilometre taşlarından Erol Büyükburç ve yetmişler gençliğini hop oturup hop kaldırmış “Gençlik Şarkısı”.
1975 Eurovision Şarkı Yarışması sayesinde tüm Türkiye’nin tanıdığı Semiha Yankı ve son 45’lik plağından “Sıcak Sımsıcaksın”.
Türk popunun romantik prenslerinden Turgay Merih ve bugüne dek yazılmış en güzel aşk şarkılarından biri: “Çalsam Bir Gün Kapını”.
Tekniği, şarkı söyleme biçimi ve güçlü sesiyle yaptığı her plak olay olmuş Mehmet Taneri’nin unutulmaz şarkılarından biri: “Bir Zamanlar”.
Türk popunun eskimeyen “delikanlı”sı Ercan Turgut ve bir dönem herkesi aşka tövbe ettirmiş o unutulmaz şarkısı: “Tövbe”.
Sesi, fiziği ve kendine özgü stiliyle popüler müziğin en saygın isimlerinden biri olmuş Erol Evgin ve erken dönem çalışmalarından biri: “Gel de Yanma”.
1973 Eurovision Şarkı Yarışmasının galibi olduktan sonra ülkemizde büyük ilgi gören Anne-Marie David ve onun Türkiye’de yaptığı plaklar arasında en çok sevileni: “Neşeli Gençleriz Biz”.
Ossi Müzik – Plak ve Ben sitesinin iş birliği ile yayınlanan ‘’BİR ZAMANLAR’’ LP’sinin yapımcılığını Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihinin gün ışığına çıkaran Hakan Eren, digital masteringini Bora Ebeoğlu ve Londra Abbey Road Studios, kapak tasarımında ise Nazlı Ongan ve Mehmet Bilal Dede üstlendi.
70’lerin tüm eğlencesi, coşkusu, neşesi, heyecanı ve romantizmi, 19 unutulmaz şarkıyla hayatlarımıza tekrar girmeye hazır.
Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.