Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram

Yayın Tarihi: Haziran 2016
Yapım: Ossi Müzik www.twitter.com/Ossimuzik
Yapımcı: Hakan Eren www.twitter.com/erenhakan
Prodüktör-Süpervizör: Hakan Eren
Stüdyo: Stüdyo Bahçekat
Müzik Yönetmeni: Tansel Doğanay
Mix: Serkan Ayman
Mastering: Bora Ebeoğlu
Düzenlemeler: Tansel Doğanay
Kayıt: Serkan Ayman – Tamer Yılmaz
Fotoğraflar: Şahin Tuhan www.sahintuhan.com
Saç: Taner Özdemir
Makyaj: Reyhan Okumuş
Grafik Tasarım: Özlem Semiz
Baskı: FRS

Basın ve Halkla İlişkiler: Tümay Özokur www.tumayozokur.com.tr
0541 408 46 40 - hande@tumayozokur.com.tr


Işıl Yücesoy Sahne Menajerlik: Ossi Müzik – Gözde Eren www.ossimuzik.com
0212-238 68 73 - gozde.ossimuzik@gmail.com - info@ossimuzik.comSaksafon: Coşkun Ekşi (Meğer)
Davul: Behzat Boran (Zamansız, Ağlamak Güzeldir, Dönüyorum Eski Sevgilime)
Klarnet: Kirpi - Bülent Altınbaş (Güneşimi Kaybettim)
Akustik ve Flamenko gitar:
Erdem Sökmen (Anlamı Yok, Anlamı Yok (akustik), Niye Düşünüyorsun, Meğer, Milat)
Emrah Koçak (Zamansız, Dönüyorum Eski Sevgilime, Güneşimi Kaybettim)
Cihat Akyıldız (Ağlamak Güzeldir, Büyümedim)
Elektrik gitar: Cihat Akyıldız (Zamansız)
Bas: İsmail Soyberk
Perküsyon : Engin Gürkey (Anlamı Yok, Anlamı Yok (akustik), Niye Düşünüyorsun, Meğer, Güneşimi Kaybettim)
Akordeon: Tansel Doğanay (Milat, Büyümedim)
Keman Grubu: Istanbul Strings (Zamansız, Ağlamak Güzeldir, Milat, Dönüyorum Eski Sevgilime, Güneşimi Kaybettim)

Vokaller: Büyümedim - Reyhan Pakyüz (Rey)
Niye Düşünüyorsun - Jale


Özel teşekkür: Tümay Özokur – Burak Coşkun – Cenk Eren – Yeşim Salkım – Çağan Irmak – Sezen Aksu – Yonca Lodi – Fikret Şeneş – Aşkın Tuna – Aydın Sarman – İskender Doğan – Suat Suna – İskender Doğan – Sadettin Dayıoğlu - Sonay Yağız – Necla Acemi - Seda Akay – Cenk Taşkan – Nejat Pakyüz - Rey – Jale – Gökhan Özdemir
» Bülteni indir
» Büyük kapağı indir
» Yüksek çözünürlüklü görseller
» Bulunduğu albümler
» Satın al
Albümü bulabileceğiniz bazı adresler:
Spotify
Esen Shop
D&R

» Önceki Albüm
» Sonraki Albüm

» Twitter'da paylaş
» Facebook'ta paylaş

Zamansız
/ Işıl Yücesoy
1- Büyümedim
Söz: Sadettin Dayıoğlu Müzik: Sonay Yağız Düzenleme: Tansel Doğanay
2- Dönüyorum Eski Sevgilime
Söz: Fikret Şeneş Müzik: Paul De Senneville Düzenleme: Tansel Doğanay
3- Meğer (Düet: Yeşim Salkım)
Söz: Seda Akay Müzik: Cenk Taşkan Düzenleme: Tansel Doğanay
4- Anlamı Yok
Söz: İskender Doğan Müzik: Işıl Yücesoy Düzenleme: Tansel Doğanay
5- Milat
Söz-Müzik: Yonca Lodi Düzenleme: Tansel Doğanay
6- Ağlamak Güzeldir
Söz-Müzik: Sezen Aksu Düzenleme: Tansel Doğanay
7- Güneşimi Kaybettim (Düet: Cenk Eren)
Söz: Aşkın Tuna Müzik: Aydın Sarman Düzenleme: Tansel Doğanay
8- Anlamı Yok (Akustik)
Söz: İskender Doğan Müzik: Işıl Yücesoy Düzenleme: Tansel Doğanay
9- Zamansız (Düet: Çağan Irmak)
Söz-Müzik: Suat Suna Düzenleme: Tansel Doğanay
10- Niye Düşünüyorsun
Söz: Necla Acemi Müzik: Işıl Yücesoy Düzenleme: Tansel Doğanay
IŞIL YÜCESOY’u sadece oyunculuğuyla tanıyanlar için, bu albüm büyük bir keşif ve sürpriz olacak. Böyle farklı ve zamansız bir sesin nasıl olup da bunca yıl albüm yapmadığına şaşıracaksınız.
Son plak kaydı için 1979 yılında stüdyoya girmiş olan Işıl Yücesoy, 37 yıl sonra Türk Pop Müziğinin bıçak gibi keskin, kalbe dokunan şarkılarından seçilen on yepyeni şarkıyı derin ve duygulu sesiyle yorumladı. Zamansız şarkılara, zamansız sesiyle, zamanlara sığmayan kalbiyle yeniden hayat verdi.

37 yıl sonra yeni bir albüm yapan IŞIL YÜCESOY, albümsüz geçen bu süreçte oyunculukta gösterdiği başarıyı müzikte de yineleyerek 2016 yazının aşklarına eşlik etmeye hazırlanıyor.

Bu albüm için özel olarak bestelenmiş yepyeni bir şarkı olan “BÜYÜMEDİM” ruhumuzun çocuk yanını koruduğumuz sürece her şeye sıfırdan başlayabilme gücünü daima taşıdığımızı anlatan duygulu bir şarkı. Sözleri SADETTİN DAYIOĞLU’na, müziği SONAY YAĞIZ’a düzenlemesi TANSEL DOĞANAY’a ait olan şarkı Türk Pop Müziğine bir klasik daha kazandıracak.

Aşk şarkılarının tartışmasız kraliçesi SEZEN AKSU’nun, aşk acısı çeken kalbinin isyanı, gözyaşlarının eşlik ettiği haykırışı olan AĞLAMAK GÜZELDİR isimli şarkısı, IŞIL YÜCESOY’un yaşanmışlık kokan sesiyle, ağlamanın lezzetini yeniden tattıracak.

Daha önce YONCA LODİ’nin seslendirdiği MİLAT, hüzünlü bir itirafın ifadesi olarak albümün vurucu parçalarından birisi. Söz ve Müziği YONCA LODİ’ye ait olan şarkı, IŞIL YÜCESOY’un teatral yorumuyla yeni bir boyut kazanıyor.
NİLÜFER’in 1980 albümünde yer alan DÖNÜYORUM ESKİ SEVGİLİME, piyano tuşlarının masum prensi RICHARD CLAYDERMAN ve kelimelerin maestrosu FİKRET ŞENEŞ’in ortak eseri. IŞIL YÜCESOY’un yorumuyla şarkının sözleri daha derin, piyanonun tınısı daha sarsıcı.

MİTHAT KÖRLER’in sözleri AŞKIN TUNA’ya müziği AYDIN SARMAN’a ait olan, terkedilişin burukluğunu ifade eden şarkısı “GÜNEŞİMİ KAYBETTİM”de IŞIL YÜCESOY’a CENK EREN eşlik ediyor. İkilinin birbirini tamamlayan yorumu, hüzün namelerini güneşe ulaştıracak…

Daha önce IŞIN KARACA’nın seslendirdiği ve aynı zamanda albüme adını veren “ZAMANSIZ” isimli SUAT SUNA bestesinde, IŞIL YÜCESOY’a aşk filmlerinin başarılı yönetmeni ÇAĞAN IRMAK eşlik ediyor. İki büyük ifade ustası bütün sanat dallarının temeli olan müzikle zamanı bir kez daha durduruyorlar…

IŞIL YÜCESOY, İSKENDER DOĞAN’ın şiirinden yeni albümü için bestelediği “ANLAMI YOK” isimli şarkıyı, Latin ve slow iki versiyon olarak seslendirdi.

IŞIL YÜCESOY, 1979 yılında seslendirdiği, ilk bestesi olan “NİYE DÜŞÜNÜYORSUN SEVGİLİM” isimli şarkısını, yeni düzenlemesiyle yeniden yorumladı. Sözleri NECLA ACEMİ’ye ait olan şarkı albümdeki tek IŞIL YÜCESOY coveri.

İlk kez YEŞİM SALKIM’dan dinlediğimiz, sözleri SEDA AKAY’a müziği CENK TAŞKAN’a ait olan “MEĞER”, IŞIL YÜCESOY & YEŞİM SALKIM düetiyle görkemini pekiştiriyor. Aşk acısı yaşatanlara karşı bir dik duruş ifadesi olarak albümdeki yerini alıyor.

Türkiye’nin en iyi aranjörlerinden TANSEL DOĞANAY yönetiminde OSSİ MÜZİK tarafından yayınlanan albümün prodüktörü, plaklarda kalmış şarkılara yeniden hayat veren ve yepyeni projelerle müzik dünyasına yeni albümler kazandıran HAKAN EREN.

Albümün çıkış şarkısı ‘BÜYÜMEDİM’e son zamanların en gözde klip yönetmeni GÖKHAN ÖZDEMİR tarafından Üsküdardaki Platoda görüntü yönetmeni FERİT ÇETİNKAYA ile çekildi. Türkiye Tango Dans yarışması ikincileri Ceren Öztunç&Serdar Ömer’in dansları ile eşlik ettiği klip tüm müzik kanallarında gösterime girdi.


Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.